Trendy tagy válka na Ukrajině Výměna manželek 2023 Survivor 2023 Petr Pavel

Koronavirus rezonuje Prahou: Lidé umírají a je to úplně normální, řekl nám asijský turista

+ Dalších 16 fotografií
Obavy světa z čínského koronaviru narůstají. Počet nakažených dosahuje téměř 8 tisíc, přes 170 lidí nemoci podlehlo. Strach z nebezpečné nákazy je přítomný i v historickém centru Prahy. Reportéři eXtra.cz ve středu mapovali situaci na Karlově mostě a jeho okolí, kudy denně projdou tisíce turistů. Mluvili jsme s návštěvníky stověžaté z Asie i českými prodejci. Takhle na koronavirus pohlížejí!

Na světě není snad nikdo, komu by unikly informace o smrtícím koronaviru z čínského Wu-chanu. Výjimkou nejsou ani lidé v ulicích matičky Prahy!

Pražané z Karlova mostu, kteří přijdou do styku s asijskými turisty, se zatím k mimořádným opatřením neuchýlili. Strach z koronaviru se však mezi nimi vznáší. "Každý den kolem mě možná někdo s koronavirem projde a ani o tom nevím," řekl eXtra.cz jeden z prodejců.

Smrt patří k životu

Podle turisty z Německa asijského původu je normální, že lidé v zimních měsících umírají. "Každý rok se lidé třeba nachladí a někteří zemřou, zejména staří lidé," prohlásil bez mrknutí oka.

"Hrozí velké nebezpečí, ale čínské úřady tvrdí, že situace je pod kontrolou," zoufal si.

Mluvili jsme i s turistou z Mongolska nebo ženou z Japonska. Všechny spojuje jediné: ohromný strach ze zákeřného viru, na nějž ještě neexistuje lék.

Na celou reportáž se podívejte ve videu na začátku článku.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy