Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek Výměna manželek 2022 válka na Ukrajině MS v hokeji 2022

Koronavirus řádí mezi pedagogy: Další školy se 1. září neotevřou

(Ilustrační foto)
Zdroj: Profimedia.cz
+ Další 3 fotografie
koronavirus
Už v úterý se děti vrátí do škol, avšak ne všude to bude možné. Další školy totiž hlásí nákazu koronavirem v jejich pedagogickém sboru a tím se pro ně mění začátek školního roku. Buď byli učitelé v bližším kontaktu s někým, kdo byl nakažen koronavirem, nebo se sami nakazili a musí být v izolaci. Jde o dvě školy, jedna v Brně a druhá v Horní Moštěnici na Přerovsku.

Rektor Martin Bareš z brněnské Masarykovy univerzity se nakazil koronavirem. Škola o tom informuje na svých webových stránkách. "Nákaza rektora Masarykovy univerzity Martina Bareše nemocí COVID-19 se zjistila poté, co jej v sobotu večer oslovila krajská hygienická stanice s tím, že byl ve čtvrtek 27. srpna patrně v kontaktu s nakaženou osobou," stojí na webu univerzity.

"Rektor netrpí žádnými příznaky. Obratem se nechal na vlastní náklady otestovat pomocí PCR testu, jehož výsledek ale byl pozitivní. Do 12. září mu byla nařízena izolace," informovala tisková mluvčí školy Tereza Fojtová. Brněnská univerzita v současné době spolupracuje s krajskou hygienickou stanicí a dohledávají všechny, kteří byli s rektorem v uplynulých třech dnech v kontaktu.

Koronavirus mezi pedagogy na Přerovsku

Pedagogický sbor Základní školy Horní Moštěnice na Přerovsku se rovněž potýká s koronavirem a začátek školního roku se bude muset odložit. "Vzhledem k výskytu pozitivního testu na covid-19 v pedagogickém sboru na základě karantény nařízené KHS Olomouc, rozhodnutím RO, je zahájení školního roku 2020/21 v ZŠ Horní Moštěnice odloženo na 8. 9. 2020. Uzavření se netýká MŠ ani mikrojeslí," informoval ředitel školy Libor Kubík.

Jak jsme napsali už dříve, dalšími školami jsou Sportovní gymnázium v Kladně, Základní škola Pečky v okrese Kolín a ve Zlínském kraji, přesněji v Uherském Brodě, se o týden posouvá výuka na tamní Základní škole Na Výsluní. Pedagogické sbory těchto škol jsou v izolaci a výuka se posune o celý týden. Celý článek si můžete přečíst ZDE.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy