Trendy tagy Čauky lidi Hubnete s nami Like House Libuše Šafránková

Nejnovější kauzy

Koronavirus na Slovensku: Zdravotní stav muže (52) je vážný, byl převezen na JIP

Zdroj: profimedia.cz
+ Dalších 5 fotografií
Covid-19
Vir COVID-19 se rozšiřuje Evropou a jen v Česku je infikováno přes 30 lidí. První případ nákazy koronavirem na Slovensku by dvaapadesátiletý muž z Kostolište, jeho stav se nyní výrazně zhoršil a je považován za vážný. Muže by měli převézt na jednotku intenzivní péče. Mezi prvními tuto informaci přinesl slovenský web Nový Čas.

Koronavirus se prohání Evropou a zasáhl nejen nás, ale i naše sousedy. V současné chvíli je na Slovensku nízký počet nakažených, přítomnost viru byla prokázána zatím u tří lidí. Manželský pár společně se synem, v tomto případě byl otec prvním nakaženým.

Koronavirus: Důležité kontakty

Infolinka Státního zdravotního ústavu pro kohokoliv, kdo se potřebuje poradit v souvislosti s koronavirem, je k dispozici nonstop, 24 hodin denně a 7 dní v týdnu na číslech 724 810 106 a 725 191 367.

https://www.mzcr.cz/

Více o tématu

První nakažený na Slovensku

Muž z obce Kostolište na Slovensku byl prvním Slovákem, kterému diagnostikovali nákazu virem COVID-19 Měl by být převezen na jednotku intenzivní péče. Eva Kliská z Univerzitní nemocnice v Bratislavě se vyjádřila o jeho zdravotním stavu.

"Pacientův zdravotní stav je aktuálně vážný, ale stabilizovaný. Jeho klinický stav si vyžádal léčbu, která mu byla nasazena už od prvního dne hospitalizace," uvedla Kliská.

Česko a svět

V České republice je zatím 32 nakažených lidí, průběh nemoci je u nich mírný, a další stovky lidí jsou v karanténě. Ve světě už počet infikovaných překročil sto tisíc, obětí je už přes 3800. Z nákazy se vyléčilo už víc než 60 tisíc lidí.

Související články

Další články