Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek válka na Ukrajině Svatba Karlose a Lely Agáta Hanychová

Koronavirus na Finančním úřadě Prahy 10: Napadeni dva úředníci, potvrdil ministr Vojtěch

Koronavirus na Finančním úřadě Prahy 10: Napadeni dva úředníci, potvrdil ministr Vojtěch
Zdroj: profimedia
+ Dalších 6 fotografií
kdo vybere daně?
Koronavirus už se začíná objevovat i mezi zaměstnanci státní správy. Jak redakci eXtra.cz potvrdil ministr zdravotnictví Adam Vojtěch, nakažlivou nemocí byli infikováni hned dva úředníci Finančního úřadu Prahy 10. Podle zatím oficiálně nepotvrzených zpráv má být ale špatně většímu počtu zaměstnanců.

„Pražští hygienici mě informovali, že nyní provádí šetření a přijímají nezbytné kroky na Finančním úřadě Prahy 10, kde byly potvrzeny dva případy koronaviru. Hygienici dohledali osoby, se kterými nakažení přišli do kontaktu, a byla jim nařízena karanténa,“ sdělil pro eXtra.cz ministr zdravotnictví Adam Vojtěch

Reagoval tak na náš dotaz, zda jsou pravdivé informace bývalého reportéra Novy Jana Tuny, podle kterého mají mít koronavirus rovnou tři úředníci.

Zákaz zavřít?

„První paní z úřadu to měli zjistit v neděli, druhému zaměstnanci včera a dnes jsem dostal echo, že tam má být třetí případ. Navíc nemá být dobře dalším lidem. Mám zdroje přímo na tomto konkrétním finančním úřadě. Když už jsou restriktivní opatření, která zasáhnou tolik občanů, neměli by raději tady zavřít? Je tam obrovská kumulace lidí. Zajímalo by mě, jestli je pravda, že ředitel úřadu chtěl dnes úřad zavřít, ale že měl dostat nařízeno, ať úřad pokračuje ve vybírání daní,“ řekl nám k tomu Tuna.

Podrobnosti doplnili i hygienici.

„Hygienická stanice hlavního města Prahy aktuálně provádí detailní epidemiologické šetření v souvislosti s laboratorně potvrzeným výskytem onemocnění Covid-19 na Finančním úřadě hlavního města Prahy, územním pracovišti Praha 10. Aktuálně laboratorně potvrzeny dva případy výskytu onemocnění,“ uvedl jejich mluvčí Zbyněk Boublík, s tím, že dotyčné osoby nepracují s veřejností a Finanční správa vydezinfikovala prostory, kde se infikovaní pohybovali.

„V souvislosti s prováděným epidemiologickým šetřením dohledáno u pozitivních osob cca 24 epidemiologicko-významných kontaktů, u kterých je nařizována povinná čtrnáctidenní karanténa. Lidé v karanténě byli poučeni, že se mají zdržovat doma a sledovat si pravidelně svůj zdravotní stav,“ dodal.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy