Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek Výměna manželek 2022 válka na Ukrajině MS v hokeji 2022

Koronavirus na Černém Mostě: 7 zaměstnanců z IKEA je nakaženo, další jsou v karanténě

Koronavirus na Černém Mostě: 7 zaměstnanců z IKEA je nakaženo, další jsou v karanténě
Zdroj: eXtra.cz
+ Další 3 fotografie
nákaza
Koronavirus se rozšířil mezi zaměstnanci obchodního domu IKEA na pražském Černém Mostě. Dohromady je sedm nakažených a další museli putovat do karantény, kde stráví dva týdny. Provoz není nijak omezen, jak sám potvrdil mluvčí řetězce Petr Šašek.

"Zotavují se v domácím léčení. Od začátku jsme v pravidelném kontaktu s hygienickou stanicí a úzce s ní spolupracujeme. Situace v obchodním domě je stabilní a nevyžaduje omezení provozu," uvedl pro Blesk mluvčí obchodního řetězce Petr Šašek. Zároveň dodal, že kromě nakažených jsou v karanténě i další zaměstnanci. Otestovat je nechali na vlastní náklady.

Doporučení pro zákazníky

Všichni zaměstnanci IKEA podle Šaška nosí roušky a dodržují bezpečnostní rozestupy. Pravidelně dezinfikují i všechny prostory a plochy v obchodním domě. "To vzhledem k epidemiologické situaci v Česku doporučujeme i našim zákazníkům," vyzval veřejnost mluvčí obchodního řetězce.

Podle Blesku se navíc spekulovalo o tom, že zaměstnanci podepisovali dohody o mlčenlivosti. To podle Šaška není pravda. "Není pravda, že bychom po zaměstnancích požadovali podepsání mlčenlivosti," vylíčil mluvčí. Kde a od koho se nákaza vzala, odmítl prozradit s ohledem na soukromí nakažených.

Nakažení v barech nebo na Hradě

Jedním z velmi probíraných ohnisek byl pražský klub Techtle Mechtle. Nákaza nemocí covid-19 se tak rozšířila i mezi pražskými sportovními kluby. Hráči rezervních fotbalových týmů pražské Bohemky, Sparty a Dukly se měli nakazit na večírku ve zmíněném podniku. Dohromady mělo pozitivní testy přibližně 60 lidí, dalších 120 muselo do karantény.

Agentura ČTK před časem informovala, že nákaza se prokázala i u jednoho ze členů Hradní stráž. Jaký má průběh nemoci, se zatím neví. Spolu s ním šlo však do karantény několik dalších příslušníků stráže.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy