Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek válka na Ukrajině Svatba Karlose a Lely Agáta Hanychová

Koronavirus mění české školství: Vláda dala dětem nečekané volno. Přijdou o letní prázdniny?

Koronavirus mění české školství: Vláda dala dětem nečekané volno. Přijdou o letní prázdniny?
Zdroj:
+ Dalších 5 fotografií
virus a škola
Strach z koronaviru mění české školství. V tuto chvíli jsou kvůli vládnímu nařízení uzavřeny školy. Děti a studenti dostali neplánované "koronavirové" prázdniny. Jenže výuka se bude muset někdy nahradit. Objevují se spekulace a první návrhy, že letní prázdniny by mohly být osekány. Náměstek ministra zdravotnictví Roman Prymula ve středu uvedl, že nečekané prázdniny mohou trvat až měsíc.

Vládní nařízení počítá s tím, že probíhající "koronavirové" prázdniny by měly zbrzdit šíření nebezpečného viru. Jsou uzavřeny základní a střední školy Dochází také k zavírání vysokých škol.

A začal se řešit problém, jak to bude s přijímacími zkouškami na střední či vysoké školy. Bude se maturita konat v tradičním termínu? To jsou všechno otázky, na které v současné době neznáme odpovědi. Situace se mění každým dnem. Epidemiolog a náměstek ministra zdravotnictví Roman Prymula ve středu uvedl, že nečekané prázdniny mohou trvat 30 dnů.

Jak to bude v létě?

"Ministerstvo zdravotnictví opatření vyhlásilo na neurčito, minimálně to bude na dva týdny. V závěru těchto 14 dní vše vyhodnotíme a případně protáhneme dál," uvedl pro televizi Nova ministr školství Robert Plaga. Podle ministra v současné době probíhá vyučování na dálku. Učitelé zadali práci dopředu, nebo se svými žáky komunikují přes internet.

Ministr nevyloučil, že by mohlo dojít k posunutí či osekání letních prázdnin. Takové úvahy jsou zatím předčasné, ale mohou rychle dostat reálné obrysy. Pedagogové i epidemiologové se shodují, že příští dva týdny napoví, co nás v souvislosti s koronavirem ještě čeká.

VŠE O KORONAVIRU V ČESKU NAJDETE ZDE.

Patricie Pagáčová bez servítků: Manžel byl teď za mámu, dceru chůvě svěřit nechci, přiznala

Související články

Další články

Nejnovější kauzy