Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek válka na Ukrajině Svatba Karlose a Lely Agáta Hanychová

Koronavirus měl každý 20. Čech, ukázaly kvalitní německé testy

Koronavirus prodělalo mnohem víc lidí.
Zdroj: pixabay
+ Další 2 fotografie
výsledky
Zatímco celostátní testování promořenosti populace ukázalo, že protilátky má jen promile Čechů, kvalitní testy z Německa, které pořídil Jihočeský kraj, ukázaly, že nakažených koronavirem je ve skutečnosti mnohem víc. Podle předběžných výsledků je nakažený každý dvacátý občan České republiky. Informují o tom Seznam zprávy.

Oficiální výsledky celostátního testování na covid-19 ukázaly, že protilátky má pouze promile Čechů, což je velmi málo. Odlišné výsledky vyšly ale Jihočeskému kraji, který nakoupil kvalitní testy z Německa.

Testy z Německa odhalí víc

Ty zjišťovaly ještě jiné protilátky a tím odhalily daleko více případů, kdy lidé koronavirus prodělali, avšak bez příznaků. Předběžné výsledky hodně překvapily. Koronavirus bez příznaků prodělalo daleko více lidí než co ukázalo celoplošné testování.

Jihočeský kraj testoval 2000 lidí z okresů Písek a Strakonice. Předběžné výsledky ukazují, že covid-19 bez příznaků prodělalo víc než pět procent testovaných. Jak uvádí Seznam zprávy, celkové číslo se pohybuje mezi pěti až deseti procenty dle jednotlivých profesí. Celkový průměr se teprve dopočítává.

Plošné testování není relevantní

Na to, že celostátní testování neukázalo bezpříznakové případy, už upozorňovali někteří odborníci. Například ředitel Centra očkování a cestovní medicíny a vakcinolog Jiří Beran. „Abychom to zjistili, musíme jako parametr vnímat buněčnou imunitu, která brání množení viru v buňce,“ uvedl. U celorepublikového testování 27 tisíc lidí tuto takzvanou buněčnou imunitu vůbec neměřili.

.

Elizabeth Kopecká klofla slavného herce: Vnadná zpěvačka prozradila detaily seznámení

Související články

Další články

Nejnovější kauzy