Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek válka na Ukrajině Svatba Karlose a Lely Agáta Hanychová

Koronavirus ji dohnal k sebevraždě: Doktorka nezvládla pohled na umírající pacienty

Koronavirus ji dohnal k sebevraždě: Doktorka nezvládla pohled na umírající pacienty
Zdroj: archiv Lorny Breen
+ Dalších 6 fotografií
covid-19
Doktorka Lorna Breen, která byla ředitelkou pohotovosti na Manhattanu, spáchala ve svých 49 letech sebevraždu. Smutnou zprávu o její smrti sdělila světu newyorská policie. V Americe koronaviru podlehlo už více než 56 tisíc osob a 17 tisíc zemřelo právě v New Yorku. Lékařka byla podle svého otce v depresi a vyprávěla mu o strašlivých smrtích svých pacientů.

Lékařka Lorna Breen, která šéfovala pohotovosti v New York-Presbyterian Allen Hospital na Manhattanu, spáchala sebevraždu. Své práci byla velmi oddaná a sama koronavirus prodělala. Po týdnu a půl doma, kdy už byly její testy na nemoc negativní, se opět vrátila do práce.

Lornin otec, doktor Philip Breen, deníku New York Times řekl, že jeho dcera se pouze snažila dělat svou práci a zaplatila za to životem. Když spolu naposledy mluvili, zdála se mu dle jeho slov odtažitá a mluvila o tom, jak rychle pacienti v nemocnici umírají.

Nemocnice, v níž Lorna Breen pracovala, její smrt popsala jako strašlivou tragédii. Vedení zařízení i otec zesnulé doktorky se shodují na tom, že by měla být v paměti lidí zapsána jako hrdinka, kterou zabilo extrémní nasazení v první linii v boji s koronavirem.

Stres a deprese

Otec zesnulé lékařky americkým médiím řekl, že Lorna byla veselá žena, která nikdy netrpěla psychickými potížemi. Na tento fakt ve svém prohlášení upozorňuje i policie. „Zdravotníci nejsou imunní vůči psychickým či fyzickým následkům této pandemie. Pracují pod obrovským tlakem, jsou ve stresu a propadají depresím,“ zaznělo v prohlášení.

Patricie Pagáčová bez servítků: Manžel byl teď za mámu, dceru chůvě svěřit nechci, přiznala

Související články

Další články

Nejnovější kauzy