Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Nela Slováková koronavirus Extra Host (pořad) SuperStar 2020

Nejnovější kauzy

Koronavirus je v moči i ve stolici a může se dostat do vzduchu: Itálie hlásí druhou oběť

Zdroj: Profimedia.cz
+ Další 2 fotografie
koronavirus
Dnes ráno se dostala ven informace, že koronavirus má první oběť v Itálii. Na zákeřný virus podlehl osmasedmdesátiletý muž. Podle nejnovějších informací agentury ANSA jsou oběti dvě. Další obětí je žena, která by měla pocházet z Lombardie. Zároveň čínští vědci identifikovali nový typ koronaviru v moči i ve stolici pacientů, což znamená, že se může dostat do kanalizace a do vzduchu.

„Pokud se nebude se splašky náležitě zacházet, může virus zamořit vzduch. Nemůžeme to ale přehánět, není nutné desinfikovat kanalizaci v celém městě, protože velké množství desinfekčních prostředků může nadlouho zamořit vodu,“ varoval podle iDnes.cz zástupce ředitele patogenní biologie na univerzitě ve Wu-chanu Jang Čan-čchiou.

Podle čínských vědců se virus přesouvá krví k jednotlivým orgánům. Může tak zasáhnout nejenom plíce, ale třeba i ledviny. Koronavirus se rozšířil už do Itálie, kde hlásí druhou oběť.

„Italský ministr zdravotnictví Roberto Speranza oznámil přísná omezení v oblastech severní Lombardie a Venety, které zaznamenaly nárůst případů pacientů s koronavirem,“ informoval internetový portál CNN.

Podle posledních informací CNN je v Itálii 17 nakažených koronavirem a nikdo z nich neměl v poslední době navštívit Čínu.

Související články

Další články