Trendy tagy Čauky lidi Hubnete s nami Like House Libuše Šafránková

Nejnovější kauzy

Koronavirus je v Česku: Kolik dalších lidí mohli tři pacienti nakazit?

Zdroj: eXtra.cz
+ Další fotografie
Covid-19
Koronavirus se objevil v Česku a jsou potvrzené tři případy, všichni pacienti už leží v Nemocnici Na Bulovce. Na svolané tiskové konferenci před čtvrtou hodinou odpoledne to oznámil ministr zdravotnictví Adam Vojtěch.

V Česku jsou první tři pacienti nakažení koronavirem. Jak široký okruh lidí mohli nakazit? "Máme to zmapované. Ten pán, 52. ročník, žije sám s manželkou, s nikým dalším se nestýkali, protože mu nebylo dobře. Předpokládal, že by tam mohl být nějaký problém. Manželka je informovaná. Je naprosto bez obtíží, bude kontrolovaná a zůstává zatím v domácí karanténě," uvedla Zdeňka Jágrová z Hygienické stanice hlavního města Prahy.

SITUACI OHLEDNĚ KORONAVIRU V ČESKU SLEDUJEME MINUTU PO MINUTĚ ZDE

"Ta dívka, studentka, cestovala s druhou kolegyní, která zůstává na Bulovce, tam není žádný problém. A další kontakty samozřejmě zjišťujeme, s kým se kde setkaly, ale to v tuto chvíli samozřejmě zmapováno nemáme," dodala.

Koronavirus: Důležité kontakty

Infolinka Státního zdravotního ústavu pro kohokoliv, kdo se potřebuje poradit v souvislosti s koronavirem, je k dispozici nonstop, 24 hodin denně a 7 dní v týdnu na číslech 724 810 106 a 725 191 367.

https://www.mzcr.cz/

Více o tématu

Jeden případ v Ústí nad Labem

Hygienička Eva Gottvaldová se vyjádřila k případu v Ústí, pacient byl později převezen do Nemocnice Na Bulovce. "Tam měl dotyčný příznaky hned po návratu, tudíž tam je zatím jenom ta nejbližší rodina - manželka, čtyři děti. A šetření dále probíhá. Ale zase klinický průběh i tam je velmi lehký. Bez závažného průběhu."

Pacient byl převezen na pražskou Bulovku.

Dva případy na Bulovce

Primářka Hana Roháčová uvedla, že pacienti podezřelí z nákazy jsou v izolaci na Bulovce. "Cítí se velmi dobře, samozřejmě se s nimi zachází tak, jak s pacienty v tomto režimu. Ale zatím se neukazují žádné komplikace, které by svědčily o tom, že to bude nějaký těžký průběh. Zatím se zdá, že budou patřit do té skupiny převažující, kde ty klinické příznaky jsou mírné," uvedla.

"Samozřejmě budou testováni i další lidé. Jedná se nejen o ty, kteří jsou možnými kontakty případů, o kterých mluvíme, ale víme, že se vrací jedinci ze zahraničí, tak se dá předpokládat, že situace se bude dále vyvíjet," doplnila Gottvaldová.

Veškeré informace o koronaviru si můžete přečíst ZDE

Související články

Další články