Trendy tagy Čauky lidi Hubnete s nami Like House Libuše Šafránková

Nejnovější kauzy

Koronavirus a divadlo: Alex Mynářová tvrdí, že útok na Hrušínského je veden z východu

Zdroj: archiv A. Mynářové / archiv J. Hrušínského
+ Dalších 6 fotografií
legrace a virus
Vláda ČR ústy premiéra Babiše oznámila, že kvůli šíření koronaviru zakazuje akce, na kterých bude 100 a více lidí. Nařízení se týká sportovních zápasů, koncertů i velkých oslav. Proti nařízení ostře vystoupil divadelník Jan Hrušínský. Ten uvedl, že je to pokus o likvidaci jeho divadla. Na jeho slova v humorném duchu reagovala manželka hradního kancléře Alex Mynářová.

Vláda České republiky tvrdě bojuje proti koronaviru - nejnovější informace najdete zde

Vláda zavírá školy, ruší velké sportovní i kulturní akce - psali jsme zde

Proti nařízení se ozval herec Jan Hrušínský Ten se domnívá, že nařízení je vedeno proti jeho divadlu.

"Likvidace Divadla Na Jezerce! Likvidace všech nepohodlných. Likvidace malých firem. Dnes premiér Bureš a kluk, který zastává funkci ministra zdravotnictví, ohlásili kvůli 38 nemocným lidem s příznaky lehké chřipky zákaz divadelních představení. I v tak malých divadlech jako je Divadlo Na Jezerce, kam jsme zakoupili a kde používáme dezinfekci a dodržujeme všechny hygienické zásady. O kompenzaci milionových ztrát ani slovo. Evidentně kompenzovány nebudou. Možná někomu ANO. Jak jsme v kraji už celé roky zvyklí. Náklady na provoz divadla (cca 2 miliony měsíčně) jedou dál. Do Agrofertu mohou lidé chodit pracovat? Tam nákaza nehrozí," rozčílil se na svém Facebooku Hrušínský.

Mynářová vrátila úder

Na slova známého herce reagovala manželka Vratislava Mynáře. "Už nemohu dál mlčet. Jako novinářka si to nenechám pro sebe! Splním občanskou povinnost! Ano, je to tak, jak píše pan Jan Hrušínský, potvrzuji jeho teorii! Epidemie koronaviru a opatření s ním spojená jsou od počátku zamýšlena jako pokus o likvidaci Divadla Na Jezerce. Shodly se na tom nejen české špičky politiky, ale jde to mnohem dál. Útok je veden mocnostmi z východu. Mám ty informace z první ruky. Sdílejte, než to smažou," uvedla Mynářová na Facebooku. Status doplnila řadou smajlíků, aby bylo vidět, že reakci myslela v humorném duchu.

VŠE O KORONAVIRU NAJDETE TADY

Související články

Další články