Trendy tagy Čauky lidi Hubnete s nami Like House Libuše Šafránková

Nejnovější kauzy

Koronavirus 400 km od českých hranic i v Chorvatsku: Nakažení v Innsbrucku a v Záhřebu

Zdroj:
+ Další 4 fotografie
Covid-19
Koronavirus se dál šíří Evropou a blíží se k hranicím České republiky. První případy v úterý dopoledne ohlásilo Rakousko. Dva nakažení lidé jsou v Innsbrucku a mají za sebou první pozitivní testy. Třetím nakaženým člověkem pak může být pacient v Linci. Nakaženého hlásí i Chorvatsko, koronavir chytil v Miláně.

Rakousko hlásí první pacienty, kteří podle prvních testů mají koronavirus U dvou lidí v Innsbrucku byl první test na koronavirus pozitivní, lékaři tvrdí, že existuje vysoká pravděpodobnost, že virus potvrdí i další testy. Pacienti pochází z Lombardie na severu Itálie, ale už delší čas trvale žijí v rakouském Innsbrucku. Oběma je 24 let a mají lehkou horečku.

Tyrolsko sousedí se severní Itálií, tam se virus začal šířit. V innsbrucké nemocnici se nechá zřídit speciální ambulance, která bude připravena přijímat lidi podezřelé z nakažení virem Covid-19 Innsbruck je necelých 400 km od českých hranic.

Koronavirus je skoro za rohem

Podle webu Der Standard mají lékaři podezření na to, že třetí nakažený člověk může být v Linci. Pacientem by měl být pětapadesátiletý muž, který se vrátil z italských Benátek. Linec je od českých hranic pouhou hodinu a čtvrt autem, vzdálenost je necelých 80 kilometrů. Muž má prý symptomy koronaviru a v tuto chvíli jej testují. Jeho spolucestujícím bylo přikázáno zůstat doma a vyhýbat se kontaktu s jinými lidmi, dokud se nepotvrdí, že muž není nakažený.

Chorvatsko má prvního nakaženého

Nově byl potvrzen pacient nakažený koronavirem v jedné z nejoblíbenějších dovolenkových destinací, v Chorvatsku, prý se vrátil z italského Milána. Tuto skutečnost potvrdil chorvatský premiér Andrej Plenkovič a dodal, že nakažený leží v záhřebské nemocnici. "Je to mladší člověk s mírnými symptomy. Je v izolaci a jeho stav je v současnosti dobrý,“ uvedl premiér.

Koronavirus se tak bohužel začal šířit Evropou. Do toho je šest Čechů uvězněných na Tenerife Situaci v Itálii, Rakousku a v Chorvatsku sledujeme, brzy přineseme další podrobnosti.

Související články

Další články