Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Nela Slováková koronavirus Extra Host (pořad) SuperStar 2020

Nejnovější kauzy

Koronavirus: 1287 nemocných, 56 milionů v karanténě. Pohotovost je i v Česku

Zdroj: Profimedia.cz
+ Další 2 fotografie
smrtící virus
Smrtící koronavirus už se dostal do Evropy, v pátek se dva případy vyskytly ve Francii. Čína hlásí už 1287 nakažených a nechala uzavřít další čtyři města. V nucené izolaci je okolo 56 milionů lidí. Premiér Andrej Babiš (65, za ANO) promluvil o opatřeních, která připravuje Česko. V příslušných orgánech už podle něj byla vyhlášena pohotovost.

„Řešíme to každý den s hygieniky, všechny orgány ochrany veřejného zdraví i infekční oddělení nemocnic jsou v pohotovosti,“ řekl Babiš portálu Blesk.cz. Koronavirus se rozšířil už i do Evropy, první nakažené ohlásila v pátek Francie.

Jeden pacient leží v nemocnici u Paříže, druhý v Bordeaux. Francouzi se obávají, že případů bude v zemi daleko víc. „Do Francie létají přímé lety z Wu-chanu, kde je ohnisko nákazy, proto se tam pravděpodobně ty první případy vyskytly. Do Česka tyto lety nejsou. Ale činíme opatření, která jsou nezbytná,“ pokračoval předseda vlády.

Stav nouze

Podle Babiše se na pražském letišti v pondělí rozjede informační kampaň, aby se lidé dozvěděli, kdo jim pomůže, když se u nich objeví symptomy. „Vycházíme z doporučení Světové zdravotnické organizace. Ta zatím nevyhlásila stav nouze, ale každým dnem se to může měnit,“ uzavřel.

Koronavirus se rozšířil z tržnice v čínském Wu-chanu. Nejprve se mluvilo o tom, že se na člověka přenesl od netopýrů, jako pravděpodobnější se však jeví hadi. Nakažených je 1287, zemřelo přinejmenším 41 lidí.

Související články

Další články