Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek válka na Ukrajině Svatba Karlose a Lely Agáta Hanychová

Koronavirová záhada: Vědci nechápou, proč u nakažených pacientů přijde sedmý den zlom

Koronavirová záhada: Vědci nechápou, proč u nakažených pacientů přijde sedmý den zlom
Zdroj: Profimeda.cz
+ Další 4 fotografie
Koronavirus
Lékaři, kteří pracují s nakaženými koronavirem, vypozorovali zatím nevysvětlené chování viru. Zjistili, že u nakažených pacientů, kteří byli již ve stabilním stavu, nastává sedmý den zvrat. Z ničeho nic se infikovaní dostanou do fáze, kdy je průběh nemoci ohrožuje na životě.

Server týdeníku Focus upozornil na statistiky lékařů z nemocnice St. Vincent v Sydney. U pacientů nakažených koronavirem, jejichž stav byl stabilní, dojde sedmý den k ohromnému zlomu. Nemocní se náhle přehoupnou do fáze, při které je průběh choroby výrazně ohrožuje na životě.

"Na konci prvního týdne nemoci jsou ve stabilním stavu, najednou se v jejich těle objeví extrémně silná zánětlivá reakce, která se šíří po celém těle," uvedl pro deník The Guardian pneumolog David Darley z australské nemocnice St. Vincent.

Infikovaným začnou selhávat plíce, klesá jim krevní tlak a postupně jim selhávají další orgány, obzvlášť pak ledviny. Krom toho se pacientům začnou tvořit krevní sraženiny.

"U pacientů nakažených novým typem koronaviru existuje velmi specifická sada stádií choroby. Z nějakého, nám zatím neznámého důvodu, ale těmito stádii neprojdou všichni nakažení," dodal pneumolog David Darley.

Nemocnice St. Vincent nyní spouští projekt, ve kterém mají v plánu kontrolovat pacienty, u nichž se prokázala nákaza koronavirem. Lékaři by díky tomu chtěli zjistit, jestli virus po sobě zanechá nějaké trvalé změny na orgánech, v imunitním systému či krvi.

Patricie Pagáčová bez servítků: Manžel byl teď za mámu, dceru chůvě svěřit nechci, přiznala

Související články

Další články

Nejnovější kauzy