Trendy tagy Čauky lidi Survivor 2022 Pavel Trávníček Výměna manželek 2022 Devadesátky (seriál)

Nejnovější kauzy

Koronavirová opatření v praxi: Za jedno pivo na veřejnosti vám hrozí obří pokuta

Koronavirová opatření v praxi: Za jedno pivo na veřejnosti vám hrozí obří pokuta
Zdroj: Extra.cz
Koronavirus
Od půlnoci z úterý na středu začnou v Česku platit přísná koronavirová opatření, na kterých se včera dohodli zástupci vlády. Mezi nová nařízení platí i zákaz pití alkoholu na veřejnosti, proti čemuž se lidé na sociálních sítích často bouří. V případě porušení by to ale mohlo dotyčné vyjít pořádně draho!

Vladá ve včerejších večerních hodinách oznámila kromě zavření škol i zákaz konzumace alkoholu na veřejnosti. Důvodem je, že lidé často postávali ve větších skupinkách u výdejního okénka poté, co restaurace či hospody musely zavírat ve 20 hodin. Stravovací podniky jsou od středy sice pro zákazníky zapovězené úplně, prodávat alkohol ale mohou i nadále právě přes "žíznivé okno".

Policie tak nyní bude kontrolovat nejen to, zda hospodští nepouští zákazníky do restaurací, ale i to, zda lidé nepijí na veřejnosti. To potvrdil i ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD). "Policie denně provede kolem sedmi tisíc kontrol, z toho asi 150 až 200 činí pokutované přestupky. Policie v tomto úsilí nijak nepoleví. Bude ale dělat navíc i kontrolní akce," řekl předseda socialistů v rozhovoru pro iDNES.cz.

Policie razii nechystá

Popíjení alkoholu na veřejnosti by přitom mohlo vyjít pořádně draho. Vzhledem k tomu, že platí nouzový stav, tak je i zvýšená sazba pokut. "Pokud bude docházet k opakovaným přestupkům, tak je tam prostor pro udělení pokuty. A policie má právo na místě uložit blokově pokutu až do výše 10 tisíc korun," uvedl Hamáček.

Ministr ale zároveň zdůraznil, že jde opravdu jen o případy, které neuposlechnou výzvu policistů. "Nikdo nechystá žádnou razii, policie se to snaží většinou vyřešit domluvou," ubezpečil v rozhovoru Hamáček a apeloval na veřejnost, aby dodržovala všechna nařízení spojená s koronavirem.

Související články

Další články