Trendy tagy Čauky lidi Hubnete s nami Like House Libuše Šafránková

Nejnovější kauzy

Koronavirová hádka: Xindl X se v songu vysmál Babišovi, po zlobě Michala Davida ho smazal

Zdroj: archiv M. Davida a Xindla X
KONFLIKT
Celou Českou republiku spojuje solidarita kvůli pandemii koronaviru, někteří lidé se ale dostávají i do křížku, jako například písničkář Xindl X (40) a hitmaker Michal David (59). První z nich natočil písničku Roušky, v níž kritizuje vládu i premiéra, jenže ta vznikla na hudbu, kterou Češi znají coby song Colu, pijeme colu. Michala Davida Xindlovo chování naštvalo a důrazně se od něj distancuje.

Výsměch vládě

Xindl X skutečně použil melodii z Davidova hitu, na níž zpívá svůj vlastní text.

„Roušky, šijeme roušky, ať pracující neprskají na staroušky. Diví, Babiš se diví, a do médií šíří informace lživý,“ pěje zpěvák, vlastním jménem Ondřej Ládek. Některé jeho fandy to nadchlo, jiní mu ale sprostě spílají.

Zloba

A nelíbí se to ani Michalu Davidovi (59).

„Musel jsem zareagovat, protože mě moji fanoušci začali bombardovat dotazy, jestli o tom vím, jestli jsem s tím souhlasil a co na to říkám. Použil píseň jiných autorů a zcela bez souhlasu. A to se nedělá. V branži už je dlouho, aby věděl, že se to nemá. Proto mi to vadí. V téhle situaci mi to přijde úplně nešťastné. Není čas na takové legrácky, je to vážná doba,“ řekl eXtra.cz Michal David.

„Přes Ochranný svaz autorský měl požádat autora textu Frantu Řebíčka o souhlas. Takhle se to dělá běžně. A to neudělal. Xindl X se mi už ale osobně omluvil. Slíbil mi, že to smaže, že nevěděl, co to způsobí. Nic proti němu nemám, nechci mu ubližovat, ale příště by si měl dát pozor. Ať napíše svou hudbu a bude to v pořádku,“ dodal Michal David, který písničku nesložil, původem je z Itálie.

Kritika Babiše

„Po zveřejnění písně Roušky jsem bombardován dotazy, co že podle mě náš premiér dělá tak špatně. A proč do něj rýpu, když teď by se mělo hlavně táhnout za jeden provaz. Ano, souhlasím s tím, že by se mělo táhnout za jeden provaz, a to by měl dělat i premiér, což se bohužel během krize neděje a já to vnímám jako hazard s lidskými životy,“ napsal Xindl X s tím, že se ztotožňuje s názory Miroslavy Němcové z ODS na chování vlády.

Související články

Další články