Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Nela Slováková koronavirus Extra Host (pořad) SuperStar 2020

Nejnovější kauzy

Koronavirem se nakazí 15 tisíc Čechů: 3 tisíce přibudou do dubna odhaduje ÚZIS

Zdroj:
+ Dalších 7 fotografií
Koronavirus
Ministerstvo zdravotnictví vyvinulo speciální informační systém, který je zaměřený na koronavirus a dodává aktuální data o epidemii. Podle prvních odhadů by se v Česku mohlo nakazit až 15 tisíc lidí. Podle Ústavu zdravotnických informací a statistiky přibudou do konce března ještě 3 tisíce nakažených.

Ministerstvo zdravotnictví vytvořilo speciální informační systém, který bude dodávat aktuální data o koronaviru. Během tiskové konference o tom informoval ministr zdravotnictví Adam Vojtěch, šéf krizového štábu Roman Prymula a šéf Ústavu zdravotnických informací a statistiky Ladislav Dušek.

Nakazí se 15 tisíc Čechů

„Ve spolupráci s odborníky jsme byli schopni vytvořit robustní informační systém, který nám dodává aktuální data o vývoji epidemie. Vytváří i modelace do budoucna,“ uvedl ministr Adam Vojtěch.

První odhady ukazují, že by se v České republice mělo nakazit až 15 tisíc lidí, z toho 3 tisíce infikovaných bude podle Duška již na konci března. Jedná se o kumulativní počet, mezitím se podle Vojtěcha například někteří lidé vyléčí.

Nejohroženější skupinou jsou senioři a jejich podíl mezi nakaženými je prozatím 17 procent. Ladislav Dušek sdělil, že se je přijatými opatřeními daří chránit. Také varoval lidi s diabetem a hypertenzí, aby se před koronavirem maximálně bránili.

Související články

Další články