Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek válka na Ukrajině Clash of the Stars Jaromír Soukup

Koronavirem nakažený taxikář: Převezl 90 lidí, leží na JIP a je ve velmi vážném stavu

Ilustrační foto.
Zdroj: profimedia.cz
+ Dalších 6 fotografií
nákaza
Pražský řidič Uberu byl v úterý hospitalizován na pražské Bulovce s příznaky koronaviru. Ukázalo se, že je tzv. zlomovým případem, protože nepobýval v žádné rizikové oblasti, ale nejspíš ho někdo virem nakazil. V současné době leží na jednotce intenzivní péče na Bulovce, od čtvrtka navíc se zavedenou plicní ventilací.

Řidič pracující pro společnost Uber během tří dnů převezl zhruba 90 lidí bez toho, aniž by věděl, že je nakažen novým typem koronaviru Myslel si, že jde o obyčejné onemocnění, protože v rizikových oblastech nebyl, a tak se vydal s vysokými horečkami do pražské Nemocnice Na Františku, odkud mu zavolali infekční sanitku, aby ho odvezla na Bulovku

Nakazil se od někoho jiného

Čtyřicetiletý taxikář byl jedním z důvodů, proč vláda zavedla tak drastická opatření Nedokázalo se totiž přijít na původ jeho nemoci, je dost pravděpodobné, že se nakazil od někoho jiného. "Pracoval zhruba tři dny s příznaky, pravděpodobně si neuvědomoval, že by mohlo jít o toto onemocnění, když nebyl v Itálii," uvedl ministr zdravotnictví Adam Vojtěch

Ve středu večer se ministr Vojtěch vyjádřil ke zdravotnímu stavu nakaženého taxikáře. "Pacient, který leží JIP na Bulovce, je zaintubován a je ve vážném stavu," uvedl ministr. Jeho náměstek Roman Prymula ho později doplnil a potvrdil, že se jedná o taxikáře.

Plicní ventilace

Nemocnice Na Bulovce ve čtvrtek ráno na svůj Twitter přidala příspěvek, kde se vyjadřuje o svých hospitalizovaných pacientech nakažených virem COVID-19 Dohromady jich mají šest. "Jeden pacient je ve vážném zdravotním stavu na JIP se zavedenou plicní ventilací. Jeho stav komplikuje přidružené chronické onemocnění," informovala Bulovka v příspěvku.

Hygienici se snaží dohledat ve spolupráci se společnosti Uber všechny zákazníky, které během tří dnů taxikář převezl. V současné době se ví, že čtyřicetiletý řidič během tří dnů nakazil deset lidí. Kromě taxikáře byla ve vážném stavu v Česku kvůli koronaviru zatím žena (zhruba 84 let) hospitalizovaná na JIP v brněnské nemocnici, té se stav zlepšil a byla přesunuta do standardního pokoje.

Dalším pacientem s vážným zdravotním stavem je cizinec, který leží v prostějovské nemocnici. Situaci sledujeme online

Vše o koronaviru se můžete dočíst zde.

Krajčo a Charlotte si duet nestřihli: Proč s Gottovou dcerou nezapěli Srdce nehasnou

Související články

Další články

Nejnovější kauzy