Trendy tagy očkování Covid Výměna manželek 2021 Extra Host (pořad) Čauky lidi

Nejnovější kauzy

Koroňátka v Česku: Smyslná Lady Dee, Ornella rodící jako o závod či Nikol Štíbrová

Zdroj: archiv
+ Dalších 12 fotografií
baby boom
Během pandemie koronaviru se začalo vehementně řešit, zda díky karanténě nastane babyboom. Na odpovědi se nemohou shodnout jak odborníci, tak diskutující lidé na sociálních sítích. I přesto, že si sexuolog Jaroslav Zvěřina nebo Philip Cohen, profesor sociologie z University of Maryland, myslí, že pandemie porodnost nezvýší, tak v českém šoubyznyse se to maminkami v očekávání jenom hemží.

Většina lidí je přesvědčena o tom, že koronavirová krize zapříčiní doslova babyboom a vznikne nová generace „koroňátek“. Jenomže ani přední odborníci se nemohou shodnout na tom, zda to tak skutečně bude nebo se jedná o pouhý mýtus.

„Tato doba nabízí lidem mnoho příležitostí k rozptýlení, a to i v domácím prostředí. Mohou sledovat filmy, mají k dispozici internet, a tedy sociální sítě a další zábavu. K tomu, aby se věnovali sami sobě, se dostanou spíše, až je omrzí jiné možnosti,“ řekl pro Novinky.cz vedoucí lékař IVF kliniky Reprofit Pavel Otevřel s tím, že pokud baby boom nastane, tak zhruba za deset až dvanáct měsíců.

„Nynější nucená karanténa spolu s utlumením výroby a prodeje více drží lidi v jejich domovech. A každá taková situace sice nahrává intimnostem, ale nemusí se projevit populační explozí,“ myslí si zase sexuolog Jaroslav Zvěřina.

Podobný názor zastává také Philip Cohen, profesor sociologie z University of Maryland. „I když si nějaké množství lidí udělá dítě, ať už schválně, nebo náhodou, mnohem víc potenciálních porodů pravděpodobně nenastane, jelikož se lidé méně potkávají, mají méně sexu s lidmi, s nimiž nebydlí, případně se rozhodnou, že teď není správný čas,“ sdělil pro USA Today.

V českém šoubyznyse se plodí jako o závod

I když se přední odborníci shodují na tom, že koronavirová krize babyboomu ve velké míře nepřeje, známé české těhotné dámy značí něco jiného. Ornelle Koktové (27) se podařilo otěhotnět pouhé tři měsíce po porodu syna Svena.

Navíc přichystala svému partnerovi Pepovi Koktovi (63) velké překvapení, protože čeká holčičku. Pro mnohé fanoušky bylo šokem, když těhotenství oznámila půvabná herečka z filmů pro dospělé Lady Dee nebo moderátorka Emma Smetana (32), která čeká druhý přírůstek do rodiny.

Pozadu nezůstávají ani české influencerky Nikol Štíbrová (34) či Jitka Nováčková.

V porodnicích vládne klid

Fakultní nemocnice Bulovka nezaznamenala nějaký extrémní nárůst rodiček oproti běžnému chodu. „Nezaznamenali jsme žádný velký nárůst. Zájem rodit v Nemocnici na Bulovce je stále velký a to bez ohledu na koronavirovou krizi,“ sdělila eXtra.cz tisková mluvčí nemocnice Simona Krautová. „U nás porodnost spíše klesla,“ řekl eXtra.cz Michal Schneider z oddělení PR a marketingu porodnice Apolinář.

Související články

Další články