Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek Výměna manželek 2022 válka na Ukrajině MS v hokeji 2022

Koronáč je chcípáček: Tohle není pořádná pandemie, tvrdí evoluční biolog Flegr

Koronáč je chcípáček: Tohle není pořádná pandemie, tvrdí evoluční biolog Flegr
Zdroj: archiv Show Jana Krause
+ Další 2 fotografie
Show Jana Krause
Televize Prima ve středu odvysílala nový díl Show Jana Krause. Do čerstvě vyčištěné a na novou sezonu připravené červené pohovky se jako už klasicky posadili tři hosté. Kraus si tentokrát vybral opravdu zajímavou partičku. Jako první usedl Martin Preiss, hned po něm přišla čivava Angela za doprovodu Simony Krainové a posledním hostem byl Jaroslav Flegr.

Nejnovější díl Show Jana Krause byla mimořádně zajímavá. Oblíbený moderátor, který dokáže pobavit celé Česko, si tentokrát pozval zvláštní kombinaci hostů. První příchozí host byl herec Martin Preiss Chvíli po něm dorazila čivava Angela, kterou doprovodila její majitelka Simona Krainová Posledním hostem pak byl evolučním biolog a parazitolog Jaroslav Flegr

Martin Preiss

Po prázdninové přestávce se jako první do červené pohovky usadil výtečný český herec Martin Preiss, který je synem Viktora a Jany Preissových. Martina přiznal, že se musel poprat se závislostí na alkoholu.

"Já mám ženu z Moravy a tam jsem se tomu právě dost intenzivně věnoval," přiznal Preiss. Dodal, že byl mimo jiné majitelem vinotéky, což jemu problému jen přispívalo.

Dnes už je ale rok bez kapky alkoholu. Není to však vůbec jednoduché. Léčba závislosti je podle něj běh na dlouhou trať, ze které již jednou bohužel zběhl.

Simona Krainová a Angela

Druhým hostem v Show Jana Krause byla čivava Angela. Tu doprovodila její majitelka Simona Krainová. Pejska si původně Simona Krainová plánovala pořídit až na Vánoce. Jenže byla to láska na první pohled a čivavu si vezla domu hned. Simona také prozradila, že na výstavy s pejskem chodit neplánuje.

Jako poděkování za pozvání přinesla Simona Krausovi mikinu z její kolekce. Pak mu věnovala kolagenový drink na krásu. "Nedáme to někomu hnusnějšímu," žertoval Kraus.

Jaroslav Flegr

Posledním a třetím hostem byl profesor ekologie a evoluční biologie Jaroslav Flegr, který promluvil zejména o koronaviru Jaroslav zastává názor, že koronavirus se nejvíce bude šířit kvůli lidem, jež se vracejí z dovolenkových destinací. Podle něj totiž ne všechny státy zvládly koronavirovou epidemii.

Flegr upozornil, že velkým rizikem jsou také školy. Byl by pro, aby se přijala nějaká rozumná opatření. Počty nakažených budou podle Jaroslava stoupat ve chvíli, kdy nebudeme mít dostatek sluníčka.

"Doporučoval bych, aby si lidé dávali pozor na vlhkost v místnostech. Být co nejvíce venku. Také potřebujeme více vitaminu D. Je to hloupý, ale musíme se snažit žít zdravě," řekl Flegr.

"To máme štěstí, že ten koronáč je takovejhle chcípáček. Tohle není pořádná pandemie. To co teď přišlo je blbý, zchudneme z toho, ale berme to jako takové ostré bojové cvičení," pronesl během Show Jana Krause evoluční biolog.

Krause také zajímalo, co si myslí Flegr o původu covidu-19 "Je to z netopýra. Je tam ale ještě nějaká rekombinace," doplnil Flegr.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy