Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Karel Gott (zpěvák) Ivana Gottová StarDance 2019 Extra Host (pořad)

Nejnovější kauzy

Kopl jsem ho do obličeje, já do hlavy: Bratři, co ztřískali číšníka Mirka, jsou u soudu

+ Dalších 10 fotografií
útok v praze
Je tomu téměř rok, kdy se odehrála drsná rvačka v centru Prahy. Číšník Miroslav tam tehdy chtěl rozehnat partu opilých nizozemských turistů, to se mu ale stalo osudným. Opilá partička se do mladého číšníka pustila a ten skončil v bezvědomí v nemocnici. Po roce se začal případ projednávat, dva nizozemští bratři skončili u soudu a hrozí jim až 18 let odnětí svobody.

21. duben 2018 se pro číšníka Miroslava stal navždy černým dnem. Podruhé se narodil po drsné potyčce s pěti nizozemskými turisty. Ti ho zkopali natolik, že stačila jedna rána navíc a už nemusel být mezi živými. Dva z pěti útočníků dnes v Praze stanuli před soudem.

Číšník partu opilých turistů podle webu Blesk.cz vykázal ze zahrádky restaurace proto, že si přinesli vlastní alkohol. To se cizincům nelíbilo a začala rvačka. Číšník vypověděl, že ho začali mlátit pěstmi a kopat do hlavy, dokud neztratil vědomí.

„Měl jsem otřes mozku s krvácením do mozku, třikrát zlomenou lícní kost. Mám stále problémy se zrakem – vidím mlhavě na pravé oko,“ vypočítal dříve před médii Miroslav, jaká zranění mu mlátičky způsobily. „Jedna rána navíc a už jsem tu nemusel být,“ uvedl Miroslav, který si zdravotní následky ponese na doživotí.

U soudu se oba bratři přiznali. Jeden z nich vypověděl následující: „Když jsme chtěli odejít, manažer zničehonic napadl Aliho do zad. Já jsem se vrátil a odstrčil jsem manažera pryč, použil jsem k tomu svou nohu. Pak šlo všechno rychle,“ uvedl jeden z bratrů Aresh N. „Několik lidí, co byli oblečeni jako číšníci, se pralo vedle manažera, cítil jsem, že mě někdo napadl. Nevěděl jsem přesně, kdo co dělá. Bylo tam mnoho křiku, strkání. Pamatuji si, že jsem někoho dvakrát či třikrát kopl do zad. Mé kopy byly nízké intenzity do zadní části, kde se nacházejí žebra. Pak přede mnou najednou někdo spadl. Ten člověk se začal zvedat a já jsem ho kopl do obličeje.“

Vinu přiznal i druhý z bratrů, Armin N. „Myslel jsem si, že jsem číšníka praštil rukou tak třikrát až čtyřikrát. Později na videu jsem viděl, že to bylo asi desetkrát,“ vzpomínal. „Reagoval jsem tak na základě strachu, adrenalinu, alkoholu. Ani jsem si neuvědomil, že jsem ho do hlavy kopl. To jsem zjistil až později.“

Celou partu útočníků několik dnů po útoku zadrželi policisté na pražském letišti, pět jich obvinili a zbylé dva propustili s tím, že se konflikt snažili ukončit. Tři obvinění skončili s osmiměsíční podmínkou a s vyhoštěním ze země na pět let. Zbylé dva bratry, které policie uvedla jako hlavní aktéry potyčky, poslal soud do vazby. Nejprve byli obviněni z těžkého ublížení na zdraví, znalecké posudky ale prokázaly, že intenzita útoku byla život ohrožující… Čin byl tak překvalifikován na pokus o vraždu, za což mohou jít oba bratři na 18 let do vězení.

Mohlo by vás zajímat

Další články