Trendy tagy Čauky lidi Hubnete s nami Co ste hasiči Tokio 2020

Nejnovější kauzy

Kopal v noci mámu, tak šel do babyboxu: Mluvili jsme s původní rodinou, chtějí Káju (2) vidět

Zdroj: Profimedia.cz
+ Dalších 20 fotografií
KAUZA BABYBOX
Když byl na konci ledna v babyboxu v Pelhřimově nalezen dvouletý chlapeček, personál, který ho objevil, byl v šoku. Tak velké dítě v babyboxu nikdo nečekal. Malý Karel Spěváček, jak byl nalezenec pojmenován, se nyní sžívá s pěstounskou rodinou. Ačkoliv o něj dříve chtěla usilovat část jeho biologické rodiny, teď je vše jinak. S příbuznými malého Karla se redakce eXtra.cz spojila. Co říkají?

O malého chlapce chtěl bojovat především jeho biologický dědeček, kterému na chlapci moc záleží. Bolelo ho u srdce, že máma a táta ho dali do babyboxu. Chtěl chlapce k sobě. Nyní ale přehodnotil svůj původní postoj.

Karlíkovi podle dědečka bude lépe u pěstounů. Děda uznal, že biologičtí rodiče se chlapce vzdali a doma ho nechtějí. Prý ho odložili proto, že je kopal v noci ze spaní - psali jsem zde

Část původní (biologické) rodiny si dnes již uvědomuje, že soudní spor o dítě by byl zbytečný. Nejvíce by to odnesl sám chlapec. U pěstounů si navíc podle webu TN.cz rychle zvykl a má se velmi dobře.

V případě, že by původní biologická rodina o chlapce nyní projevila zájem, musel by o malém Karlovi rozhodovat soud...

Ačkoliv se teta a dědeček o dítě soudit už nechtějí a věří, že u pěstounů mu je lépe, vídat ho ale chtějí! Touží se domluvit s pěstouny a občas malého Karla navštívit. Zda jim nová rodina vyhoví, je otázkou...

Související články

Další články