V pátek 16. září převzala v zaplněném sále Chodovské tvrze spisovatelka Ivana Vostřáková cenu Miloslava Švandrlíka za nejlepší humoristickou knihu loňského roku. Její kniha Vysmátá koza aneb Přízrak krásné modelky se tak úspěšně zařadila po bok děl Zdeňka Svěráka, Rudolfa Křesťana nebo Evžena Bočka, která byla oceněna v předchozích letech.

Vtipný a napínavý román čerpá ze světa modelingu, často opředeného velmi klamnými představami. Proto se kmotrou knihy stala modelka Agáta Prachařová (31) a literární křest moderovala finalistka České Miss 2013 Veronika Kašáková.

Děj knihy se překvapivě odehrává většinou v prostředí hřbitova a důležitou roli zde kromě magie a tajemna hraje i velký milostný příběh.

Cenu Miloslava Švandrlíka vyhlašuje Obec spisovatelů České republiky ve spolupráci s Městskou částí Praha 11. Letos předávání cen uváděl Radim Uzel a v průběhu večera zpíval Jan Vodňanský.

Ivana Vostřáková, ač původním povoláním inženýrka ekonomie, musela ze dne na den převrátit svůj život naruby a starat se téměř deset let o svoji maminku, která po těžkém ataku mrtvice zůstala ležící, v podstatě nehybná a zcela odkázaná na dceřinu pomoc.

Ani v této situaci neztratila spisovatelka svůj pověstný smysl pro humor. Důkazem jsou její dvě knihy: Strašidla z Nerudovky – vtipné strašidelné příběhy pro velké i malé čtenáře a Vysmátá koza aneb Přízrak krásné modelky.