Trendy tagy očkování Covid Výměna manželek 2021 Extra Host (pořad) Čauky lidi

Nejnovější kauzy

Kontroly v Praze nefungují: Muž odletěl z Česka na cizí pas!

Zdroj: Profimedia.cz
skandál
Aniž by si to uvědomil, cestoval na cizí pas. Řeč je o třiačtyřicetiletém Britovi Allanovi Poolovi, který v neděli odletěl z Prahy na pas svého kamaráda, který si s ním omylem prohodil. Na doklad prošel nejen v Praze, ale i v Amsterdamu a v Newcastlu. Jeho přítel mezitím musel zůstat v Praze.

K záměně pasů došlo při ubytovávání na Starém Městě. „Když jsme se registrovali, pasy byly prohozeny,“ sdělil serveru indipendent.co.uk Steve Vincent, který musel kvůli nešťastné náhodě zůstat v Praze. Jeho kamarád Allan Pool přitom v neděli na Vincentův pas ze země vycestoval.

Na letišti v Praze nikdo neověřoval, zda údaje z letenky odpovídají těm v cestovním dokladu. Allan v Amsterdamu dokonce prošel i automatickou pasovou kontrolou a před nástupem do letadla směrem do Newcastlu, což byla jeho cílová stanice, ukázal palubní lístek a cizí pas a opět prošel.

Zatímco je na letištích běžně kontrolováno to, zda si pasažéři náhodou nevezou o karton cigaret víc, než je povoleno, nebo zda obaly převážených tekutin nemají větší objem než 100 mililitrů, tak zásadní věc personálu ujde. Pokud letištními kontrolami prošel muž, který nevědomky cestoval s cizím pasem, teroristé, jejichž techniky jsou propracovanější a vynalézavější, se mohou do letadla dostat zcela bez problémů. Bylo veliké štěstí, že se v tomto případě o jednoho z nich nejednalo.

Související články

Další články