Možná jste si i vy v minulých dnech nebo týdnech mohli všimnout, jak se zase všeobecně plaší ohledně konce světa, apokalypsy a kdoví čeho ještě. Jak upozorňuje The Mirror, už dnes by kolem Země měl ve vzdálenosti 5 milionů mil prolétnout jakýsi asteroid Icarus, který by v případě nárazu smetl ze zemského povrchu prakticky celou civilizaci. Údajně dokonce existuje celá řada lidí, kteří se na apokalypsu týdny připravují.

NASA ovšem dementuje, že by k nějakému konci světa mělo dojít, a i kdyby ano, vyšle přeci na asteroid tým vrtařů, kteří ho navrtají, zasadí do něj bomby a on se rozpadne, to dá rozum! Nicméně jestli NASA nevěříte, pohyb asteroidu můžete sledovat naživo třeba díky portálu Slooh Telescope.

Příznivci konspiračních teorií ovšem zažívají žně. Kdybyste to náhodou ještě nevěděli, tak další konec světa je naplánován na období mezi 22. a 28. zářím, kdy nás údajně smete jiný asteroid. I tady si odborníci z NASA ťukají na čelo. „NASA neví o žádném asteroidu či kometě, které by v současnosti měly kolizní kurz se Zemí, takže pravděpodobnost srážky je poměrně malá. Domníváme se, že žádný větší objekt do Země nenarazí v několika následujících stovkách let,“ řekl mluvčí americké vládní agentury zodpovědné za kosmický program.

Takže klid, nohy hore, a i kdyby se něco takového mělo stát, stejně s tím nic neuděláte. Ale pro sicher si dovolenou naplánujte už na léto.