Trendy tagy Simona Krainová očkování Covid Výměna manželek 2021 Extra Host (pořad)

Nejnovější kauzy

Konspirační teorie: Za vše můžou 5G sítě, lidé ze strachu před koronavirem podpalují vysílače

Zdroj: HagaZiekenhuis van Den Haag
+ Další 2 fotografie
víra v bludy
Kvůli koronavirové pandemii se ve světě dějí nevídané věci. Lidé přicházejí s nejrůznějšími konspiračními teoriemi, jak se vir šíří. Vznikla také teorie, že za šíření viru mohou sítě 5G. V zahraničí došlo už minimálně ke třem požárům na vysílačích mobilních sítí. Věří se, že byly úmyslně zapáleny právě kvůli domněnce, která spojuje 5G s nemocí Covid-19.

Téměř do všech koutů světa se z Číny rozšířil nový typ koronaviru. Není stoprocentně potvrzeno, kde se vlastně smrtící virus vzal. Lidé se po této odpovědi pídí, a proto vznikají různé konspirační teorie o původu a způsobu šíření nemoci Covid-19.

5G a koronavirus

Jedna z konspiračních teorií hovoří o souvislosti koronaviru se sítí 5G. Někteří jedinci věří, že síť 5G způsobuje šíření koronaviru. Zašlo to dokonce tak daleko, že neznámí vandalové ve Velké Británii podpálili několik vysílačů mobilních sítí. Celkem se jednalo o tři požáry. Mobilní vysílače hořely v Birminghamu, Liverpoolu a v malé obci Melling na severu Anglie, informoval server BBC. Tisková mluvčí britského oddělení společnosti Vodafone uvedla, že evidují další čtyři podobné případy. Odmítla však sdělit přesné umístění zapálených vysílačů.

Podle britského ministerstva pro digitální technologie, média, kulturu a sport se jedná o naprostý nesmysl. Na twitterovém účtu uvedlo, že neexistuje žádný reálný důkaz o tom, že by sítě 5G zapříčinily šíření nového typu koronaviru. I britský poslanec Michael Gove označil takové počínaní za velmi nebezpečný nesmysl.

Pachatelé zakládáním ohňů samozřejmě nezastaví šíření viru. Jediné, čeho tak maximálně dosáhnou, je, že řada lidí by kvůli vyhořelým vysílačům mohla být bez signálu a internetu.

Související články

Další články