Trendy
válka na Ukrajině Olympiáda v Paříži Petr Pavel kauza Kramný

Konkurence Netflixu HBO Max je tu: Zklamání a slabota, bouří se diváci

HBO Max je tu: Zklamání a slabota, bouří se diváci
Zdroj: Totalfilm.cz
Předchozí Další
+ Další 2 fotografie
NOVINKA

Streamovací jednička Netflix v Česku dostává konkurenci, zatím to ale vypadá, že nepůjde o nic, co by ji mohlo ohrozit. Spuštění HBO Max, nástupce zastaralé streamovací platformy HBO Go, totiž provázejí velké problémy. A podle prvních reakcí je řada lidí zklamaná z nabídky.

Informace o službě HBO Max

Cena

HBO Max stojí 199 korun měsíčně, zrušení je možné kdykoliv. Ušetřit můžete s ročním předplatným, které vyjde na 1590 korun.

Co nového je proti HBO Go

- Nedávná novinka Duna (2021)

- seriály Peacemaker, Smallville, Station 11, Hranice nemožného (Fringe) nebo Mentalista. Plus mnoho dalších.

- Všechny původní filmy Rocky, Smrtonosná zbraň 1-4 atd.

Na co si dát pozor

Pokud máte službu zaplacenou přes TV nebo mobilního operátora a používali jste už přes něj i HBO Go, nedávejte pro přihlášení Propojit účty, jak služba nesprávně radí, ale přihlašte se rovnou pod stejnými přihlašovacími údaji jako na HBO Go. Pokud to nepůjde, nechte si poslat e-mail pro obnovu hesla.

Detailní uživatelské informace se řeší ve fan skupině HBO Max tipy CZ+SK.

HBO Max: V čem je lepší než HBO Go

Služba HBO Max slibuje proti předchůdci, který končí, například prostorový zvuk, o dost lepší obraz (kvůli vyššímu datovému toku), pro majitele dražších televizí také 4K a technologie HDR. A firma především slibovala mnohem víc obsahu. Jenže natěšení diváci po ranním spuštění služby u nás neskrývají zklamání.

„Kde jsou slibované Upíří deníky a Lovci duchů?“ zlobí se například houfně v diskusích.

Kritika

„Je to bída. Vypadá to hezky, ale kromě toho, co bylo už na HBO Go, přibylo jen pár novinek,“ píše mnoho z nich.

Kritika se snáší i na kvalitu. „Titulky buď dělal nějaký stroj, nebo ti lidé nejsou Češi. Tolik chyb jsem ještě neviděl,“ rozčiluje se Michal. Další pak upozorňují, že na HBO Go měli k dispozici hodnocení z filmové databáze IMDb, což nyní chybí, v detailu pořadů nevidí ani to, jestli jsou s dabingem, či jen s titulky.

Podpora služby zatím nespokojence uklidňuje s tím, že na startu jsou problémy, které průběžně řeší a že další obsah bude přibývat v následujících hodinách.

Na co se těšit

Řada lidí ale přesto netají nadšení. „Stojí to jen 132 korun měsíčně, co víc byste chtěli? Je to mnohem lepší, funguje to a novinek je dost. Češi si pořád jen stěžují,“ brání HBO Ivana.

Pro filmové a seriálové fanoušky jsou lákadly nejen tituly známé už z HBO Go, ale i tzv. MAX Originals, tedy seriály a filmy dostupné jen na HBO Max, dále pak vše z dílny studia Warner, světa komiksů DC či animáky pro děti z Cartoon Networks.

Nechybí například Pán prstenů či Hobit, Harry Potter, Hra o trůny a stovky dalších populárních titulů. Výhodou bude, že všechny nové filmy Warner Bros. přijdou do služby do 45 dní po uvedení v kinech. Nejnovější Batman, tentokrát s hercem Robertem Pattinsonem, který právě slaví úspěch v kinosálech, do služby přijde už 19. 4. 2022.

Utajený spor Slávka Boury s Železným. Rande pro LGBT natočil navzdory zákazu ředitele Novy, ten se pak chlubil cizím peřím

Související články

Další články

Nejnovější kauzy