Trendy tagy Speciál: Hubněte s námi válka na Ukrajině MasterChef Česko 2022 MS ve fotbale 2022

Konjunkce planet Venuše a Jupiteru: Přináší krásu a sílu králů, upevňuje vztahy

planeta Jupiter
Zdroj: Unsplash
astro

Nejen novoluní v Býku, od nás neviditelné zatmění Slunce, noc čarodějnic a začátek měsíce lásky, ještě i obloha se rozhodla přihlásit o svou pozornost. Čeká nás totiž konjunkce planet Venuše a Jupiter. Co s sebou přináší a kdy ji můžete vidět?

Konjunkce je termín užívaný v astrologii a astronomii. Znamená maximální přiblížení dvou nebeských těles z pohledu pozorovatele. Právě nad východním obzorem můžeme hned při prvomájové noci pozorovat konjunkci planet Venuše a Jupiter, která bude nejlépe viditelná časně ráno.

Planeta Venuše vládne Býku

Tato planeta je druhá ve sluneční soustavě. Pojmenovaná byla po bohyni krásy a lásky Venuši, později ztotožňována s řeckou bohyní Afroditou. Velmi pozoruhodně tak přichází právě na začátek měsíce lásky. Můžeme očekávat, že v květnu budou partnerské vztahy naším primárním tématem a zájmem. V horoskopu znázorňuje Venuše tradičně krásu, laskavost i harmonii.

Nelze opomenout ani další střet - Venuše totiž vládne znamení Býka, v jehož vládě se Slunce právě nachází a v jehož znamení panuje novoluní o den dříve. Lze tak očekávat velmi silné energie, které ovlivní každého z nás.

Jupiter přináší sílu králů

Planeta Jupiter je vůbec největší ve sluneční soustavě, přezdívá se jí král Bohů. V astrologii je často spojována s růstem a ambicí něco dokázat. Právě ta ve spojení s Venuší přínáší odvahu činit velká rozhodnutí, posun v partnerských vztazích i práci na kariéře.

Jako zázrakem najdou ti, kteří se nechají vést svou intuicí, balanc mezi prací a rodinou. Jupiter odstraňuje překážky a dává volný průchod těm nejtajnějším snům. Jupiter vládne Střelcům a Rybám, přináší tak i o trochu více nadhledu a empatie.

Smutný pohled na Martina Kociána. Tohle s ním udělalo dvacet let na drogách

Související články

Další články

Nejnovější kauzy