Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek Výměna manželek 2022 válka na Ukrajině Jaromír Soukup

Konečný verdikt pro Terezu H.: Pákistánský soud rozhodl!

Pašeračka Tereza doufá, že se dostane z vězení ven.
Zdroj: Profimedia
+ Další fotografie
Verdikt

Češka Tereza H. (26) si může definitivně oddychnout. Pákistánský soud ji zprostil jakékoli viny za údajné pašování heroinu v roce 2018, jak informoval Blesk. Ve vězení strávila čtyři roky, nakonec však byla v listopadu loňského roku propuštěna z věznice v Láhauru.

Šestadvacetiletá Češka Tereza H. může konečně uzavřít jednu nepovedenou kapitolu. V lednu 2018 byla na letišti v Láhauru chycena celníky, kteří v jejím kufru našli devět kilogramů heroinu. Nejvyšší soud ji nakonec poslal do tamního vězení na osm let a osm měsíců.

Už od počátku bojovala Tereza za svou nevinu a po čtyřech letech, v listopadu loňského roku, byla zproštěna všech obvinění. Z Pákistánu odcestovala kvůli celníkům, kterým se rozsudek nelíbil, až koncem dubna tohoto roku.

Tereza je osvobozena

Nyní navíc přišla další zpráva. „Tereza byla nejvyšším soudem definitivně osvobozena,“ uvedl blízký zdroj, který její případ sledoval, webu Blesk. Soud také zamítl odvolání, které proti jejímu osvobození podali pákistánští celníci. „Nejvyšší soud potvrdil rozhodnutí vrchního soudu,“ prozradil ještě zdroj. O nevině Češky rozhodl soudce Ijaz-ul-Hassan.

Tereza se z Pákistánu vrátila do rodného Uherského Hradiště, kde ji zastihl Expres.

Monika Bagárová dál kojí dvouletou dceru: Nevím, jak přestat!

Související články

Další články

Nejnovější kauzy