Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek válka na Ukrajině Jaromír Soukup Festival Karlovy Vary 2022

Konečně vám vysvětlíme, co je to hipster! Přečtěte si také 6 způsobů, jak se jím stát

Konečně vám vysvětlíme, co je to hipster! Přečtěte si také 6 způsobů, jak se jím stát
Zdroj: profimedia.cz

Slovíčko hipster se hodně ujalo ve slovníku naší mládeže. Leckdo netuší, co to znamená, a tápe. Rozhodli jsme se proto nejprve vysvětlit, co to je, a pak vám podat stručný návod, jak se jím můžete stát.

Hipster je člen party, subkultury, která se obléká a chová alternativně. Jeho poznávací znamení je dělání věcí tak, jak to není obvyklé. Co je příliš mainstreamové a komerční, to hipstera nezajímá. Určuje ho to, co poslouchá a čte. Musí také nějaké umění tvořit a rozhodně nikdy nedělat to, co dělá většina.

1. Oblékejte se jako hipster

Dříve jste to museli složitě vymýšlet, dnes už se v řetězcích obchodů, jako je H&M, objevují kolekce vyloženě cílené na skupinu lidí, kteří se cítí být hipstery. Otrhané oblečení, trika s nápisy, kostkované košile, úzké kalhoty, jeté kecky, klobouky a výrazné brýle. To je vaše nová uniforma.

2. Úzké kalhoty jsou nejvíc

Z hipster stylu oblékání jsou úzké kalhoty tím nejdůležitějším. Nosí je jak chlapci, tak dívky, a když chlapci nemůžou sehnat chlapecké, pořídí si dívčí.

3. Brýle s obroučkami

Další velice důležitá část garderóby. Jak sluneční, tak dioptrické brýle musí mít výrazné obroučky a velká skla. Dokud člověk nevypadá jako Woody Allen, není hipster.

4. Taška

Hipsteři nenosí batohy, nosí specificky vypadající vintage tašky, ve kterých mají elektroniku značky Apple, knihy cool autorů, jako je Charles Bukowski, a vinyly. Nikdy cédéčka!

5. Kolo

Hipsteři nejezdí městskou hromadnou dopravou, dopravují se na vintage kolech, nejlépe skládacích, na kterých se v městech typu, jako je Praha, jezdí nejhůře.

6. Vkus

Milovat vše, co nikdo nezná, to je základem hipsterského života Pokud máte okolo sebe něco, co je moc mainstream, okamžitě se toho zbavte.

Sandra Nováková řekla své ANO na netradičním místě

Související články

Další články

Nejnovější kauzy