Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Jolanda Ivana Gottová Peče celá země Mandrage

Nejnovější kauzy

Konečně to potvrdili i vědci: Práce škodí! Hlavně po čtyřicítce musíte úplně změnit životní styl

Pozor na přepracování! Hlavně po čtyřicítce.
To, co všichni tak nějak intuitivně cítíme, konečně potvrdili vědci. Ano, je to tak. Práce škodí! Zjednodušeně řečeno, čím víc nám je let, tím méně bychom měli pracovat. Aspoň to tvrdí australští vědci!

V Austrálii testovali vědci přes 6000 osob, muže i ženy po čtyřicítce. K čemu došli? Pro tuto věkovou skupinu je optimální třídenní pracovní týden! Právě tato doba nejlépe stimuluje mozek. Ne více, ne méně.

Z takového úvazku totiž nedochází k přepracování, zaměstnanci se lépe potýkají se stresovými záležitostmi, lépe se soustředí na práci a nejsou vyčerpaní. Výzkumníci z melbournské univerzity proto doporučují, aby vlády začaly chystat lepší podmínky pro své starší zaměstnance.

Bohužel, v reálném životě je tomu právě naopak. Věk, kdy lidé odcházejí do důchodu, se neustále zvyšuje.

Tisícovky dobrovolníků byly různě testovány. Nahlas říkali specifická slova, odříkávali pozpátku seznamy čísel a přiřazovali čísla k písmenům. Nejlépe to zvládli pracovníci, kteří pracovali 25 hodin v týdnu.

Práce sice může podněcovat k větší mozkové aktivitě a tvořivosti, ale nesmí jí být moc. Takové lenošení je prý stejně dobré.

Teď už jenom zbývá, aby si studie všimli politici a začali s tím něco dělat!

Mohlo by vás zajímat

Další články