Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek Výměna manželek 2022 válka na Ukrajině MS v hokeji 2022

Konečně se dočkáme tropů: V polovině prázdnin se teploty přehoupnou přes 30 stupňů

Konečně se dočkáme tropů: V polovině prázdnin se teploty přehoupnou přes 30 stupňů
Zdroj: unsplash.com
počasí
Pokud netrpělivě vyhlížíte vysoké teploty, které k létu neodmyslitelně patří, máme pro vás dobré zprávy. Předpověď Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ) na následující dva týdny vypadá opravdu slibně. Teploty by v tomto období mohly přesahovat i 30 stupňů.

Do České republiky konečně míří vysoké teploty. Podle předpovědi Českého hydrometeorologického ústavu můžeme tropy očekávat v následujících dvou týdnech. "V prvních dvou týdnech předpovědi (27.7.-9.8.) předpokládáme teploty vzduchu mírně nadprůměrné," uvádí meteorologové.

Jak uvádí meteorologové, nejtepleji má být už příští týden. Teploty se mohou dostávat i nad 30 stupňů. Nejteplejším dnem pak bude úterý, kdy můžeme očekávat až 32 stupňů.

Vysoké teploty se nás budou držet i v prvním srpnovém týdnu. Další týdny pak už budou opět chladnější. Model ČHMÚ naznačuje, že týdny od 10. do 16. srpna a i od 17. do 23. srpna budou teplotně podnormální.

Srážky v prvních dvou týdnech budou podprůměrné, později bude ale deště přibývat. V týdnu od 10. do 16. srpna pak bude pršet nejvíce.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy