Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Extra Host (pořad) MasterChef Česko 2020 koronavirus Výměna manželek 2020

Nejnovější kauzy

Konečně ho dostali! Policie zadržela muže, který je zodpovědný za bombový útok v New Yorku!

Policie muže identifikovala jako Ahmada Khana Rahamiho.
Zdroj: Twitter
Policii se podařilo dopadnout muže afgánského původu Ahmada Khana Rahamiho, který se bude zodpovídat ze sobotních explozí v New Yorku a New Jersey.

Policie konečně dopadla muže, který stojí za sobotní bombovou explozí v New Yorku. Výbuch na Manhattanu zranil devětadvacet lidí. Policie muže identifikovala jako hledaného Ahmada Khana Rahamiho.

Ještě než byl muž zadržen, tak podle RT.com došlo k přestřelce. Byli zraněni dva policisté, jeden byl sražen autem a druhého zasáhla kulka. Vše se odehrálo ve městě Linden ve státě New Jersey.

Ani sám útočník nevyšel bez zranění. Při přestřelce byl muž afgánského původu taktéž zraněn. Podle CNN bude Rahami vyslechnut v případu sobotní exploze v Seaside Parku v New Jersey a výbuchu v manhattanské čtvrti Chelsea. Policie má podezření, že za těmito dvěma útoky stojí teroristické organizace, které působí v New Jersey a v New Yorku.

V sobotu ve večerních hodinách uzavřeli policisté a agenti FBI oblast okolo Manhattanu kvůli výbušnině, která v těchto místech explodovala. Okamžitě začali prohledávat oblast kolem místa incidentu. O pár bloků dál objevili podezřelý balíček, který byl údajně dráty napojen na mobilní telefon.

Další výbušnina vybuchla v New Jersey. Tam ale výbuch naštěstí nikoho nezranil. Ahmad Khan Rahami pochází z Afghánistánu a v Americe žije v New Jersey. „Rahami je podezřelý z napojení na exploze ze 17. 9. 2016,“ řekl policejní mluvčí.

Související články

Další články