Trendy tagy Extra Host (pořad) koronavirus Svatba na první pohled Počasí

Nejnovější kauzy

Konečně fotbal, který bude bavit i ženy: Podívejte se na tenhle sport v bublinách

Chcete udělat něco pro své zdraví a ještě se u toho dobře pobavit? Nebo jen hledáte inspiraci na zajímavou prázdninovou hru pro vaše děti? Pak by vaší pozornosti určitě neměl uniknout tento originální sport – bublinový fotbal!

Pár kluků z italského městečka Algund jednoho dne dospělo k závěru, že klasický sálový fotbal je příliš nudný, a rozhodli se trochu ho vylepšit. Kromě dresů na sebe tak navlékli i obří nafukovací bubliny a… jak to vypadalo, na to už se podívejte sami.

Bublinový fotbal je zajímavý hlavně tím, že hráči obou týmů do sebe mohou narážet, a to klidně i s rozběhem. De facto jedinou částí vašeho těla, která při tom může přijít k úhoně, jsou nohy (především kolena). Zápasy tak leckdy připomínají spíš ragby kombinované s wrestlingem.

Pro úplnost dodejme, že bublinový fotbal lze pochopitelně praktikovat také na venkovním hřišti a pořádají se v něm i různé turnaje. V případě zájmu si na internetu můžete dohledat oficiální pravidla (zakázáno je například nosit jakékoliv boty s hřeby), sehnat bubliny, pozvat kamarády a pustit se do hry.

Související články

Další články