Trendy tagy Čauky lidi MasterChef Česko 2021 SuperStar 2021 Volby 2021 StarDance 2021

Nejnovější kauzy

Konec zimy v nedohlednu: Meteoroložka prozradila, jaké počasí očekávat

Zdroj: Profimedia
počasí
Téměř polovina zimy je za námi, ale její konec zatím není v dohlednu. Zatím je Česko v posledních dnech pokryté ledovkou, fouká silnější vítr a sníh se zatím na mnoha místech drží, a to včetně nížin. Zeptali jsme se meteoroložky Dagmar Honsové, jaké počasí se dá do konce zimy očekávat.

Podle výhledu počasí, o kterém pro eXtra promluvila meteoroložka Dagmar Honsová, bude do konce ledna počasí hodně proměnlivé, ale v jeho závěru se budou nejvyšší odpolední teploty zřejmě šplhat až k 10 °C.

"Podle sezónních výhledů počasí modelu CFS bude v Česku jak měsíc únor, tak březen teplotně mírně nadprůměrný v porovnání s dlouhodobým normálem (ten je pro únor -0,9 °C, pro březen 2,9 °C let 1981-2010). Neznamená to ale, že nás ještě nečeká několik ledových dnů (s teplotami trvale pod bodem mrazu) a sněžení i v nížinách. Na druhou stranu to ale nevypadá, že letošní únor bude teplotně tak výrazně nadprůměrný jako ten loňský s odchylkou 4,6 °C," vylíčila Honsová.

"Srážkově by měl být únor i březen spíše průměrný a výrazněji nevybočovat z dlouhodobých normálů, tj. se srážkovými úhrny 38mm v únoru a 48 mm v březnu, kvůli teplotám to bude v nížinách spíše o dešti," dodala meteoroložka.

Výstraha

V současné době platí několik výstrah a leden opravdu splňuje parametry svého názvu. Kromě ledovek na silnici fouká také ledový vítr. Nejvíce by se měli mít na pozoru řidiči. Celý článek si můžete přečíst zde.

Související články

Další články