Chystáte se ještě na poslední dovolenou a už teď máte nervy, jak dopadnete u odbavovací přepážky, protože ten váš loďák váží o 15 kilo více, než by měl? Tak jej zavčasu ještě otevřete a zkuste zredukovat počet všech těch nesmyslů, které s sebou chcete tahat, protože na dovolené jich více než polovinu ani nevyužijete!

Dámský kufr je stejná červí díra jako ženská kabelka. Vejdou se do něj věci, které popírají fyzikální zákony, a kufr pohlcuje boty, šminky, fény, osmero plavek a patnáctero šatů. Většina žen je sbalena na cesty ve stylu „od vysokohorské túry na ples“ a vezou s sebou zbytečnosti, jak samy říkají, jen tak pro případ.

Ale tohle „jen tak pro případ“ znamená ve výsledku chaos a zmatek při balení. Průměrná žena si s sebou veze jen třetinu toho, co doopravdy využije a obvykle se počet pobalených položek využije až na 150 kousků. Přitom ani během dvoutýdenní dovolené není schopna unosit polovinu věcí.

Pokud se chcete balit efektivně a rychle, měly byste zredukovat počet všech zabalených věcí asi na 50, a to včetně kosmetiky nebo doplňků. Stačit by vám měly maximálně jen troje boty, dvoje plavky a jen patero šatů, které prostřídáte. Tímto se dokonce už zaobírají i seriózní výzkumy a dle nich bylo vypočítáno, že více věcí na dovolené (kromě několika triček, sukní a kalhot) nedokážete unosit.

A samy ženy se k tomu přiznávají, přičemž stejně toto pravidlo nedokáží dodržet a raději si toho balí daleko více, než by měly. Což je pak stojí u přepážky nejen nemalé peníze, ale i spousty námahy a hlavně zmatku při balení.