Trendy tagy Čauky lidi Survivor Česko 2022 Pavel Trávníček Výměna manželek 2022 Devadesátky (seriál)

Nejnovější kauzy

Konec všem nadějím: Policie našla v řece těla obou chlapců, Samuela i Leoše

Konec všem nadějím: Policie našla v řece těla obou chlapců, Samuela i Leoše
Zdroj: Policie ČR
+ Další 4 fotografie
Tragédie
Od čtvrteční půlnoci policie pátrala po dvou šestnáctiletých chlapcích, kteří vyrazili k řece Sázavě za účelem se koupat. Bohužel pátrání má tragický konec. V neděli našla policie těla obou chlapců bez známek života.

Policisté u Českého Šternberka pátrali po chlapcích, kteří šli ve středu k řece Sázavě za účelem se koupat. Samuela ani Leoše se nedařilo dlouho najít. Bohužel v neděli se naplnily nejčernější scénáře. Oba chlapci jsou po smrti.

Našli mrtvá těla

Nejprve policie v neděli informovala, že našli tělo jednoho z chlapců. "Dnes v dopoledních hodinách jsme nalezli za jezem u obce Soběšín šestnáctiletého mladíka, který byl jedním z pohřešovaných chlapců. O jeho nálezu jsme již rodiče vyrozuměli. Po druhém chlapci nadále pátráme," informovala policie na Twitteru.

Později přinesli další tragickou zprávu. Našli tělo i druhého z chlapců. "Policisté z poříčního odd. Labe v řece Sázavě nalezli těla obou pohřešovaných mladíků, bohužel ale bez známek života. Potápěči jejich těla nalezli několik set metrů od tábora, kde se chlapci ubytovali. Tuto smutnou zprávu již policisté sdělili rodičům," uvedla policie. Jednoho z chlapců našla policie za jezem u obce Soběšín druhého o něco dále u jezu Pila.

Pátrání po chlapcích

Po Samovi a Leošovi pátrala nejen policie, ale i příslušníci poříčního oddělení Slapy a Labe, vrtulník s termovizí, psovod a dobrovolníci.

Chlapci beze stopy zmizeli poblíž kempu Masarykův tábor YMCA v Soběšíně. „Dle výpovědi kamaráda odešli chlapci včera v 16 hod, pohřešování však oznámil až krátce po půlnoci,“ vylíčila dříve policie na Twitteru.

Matka Samuela později na sociálních sítích promluvila o tom, že na břehu zůstal majetek chlapců. "Na břehu zůstaly pantofle, ručník a Samkovo hodinky,“ napsala na svůj profil. V době zmizení na sobě chlapci měli mít jen plavky a neměli mít žádné peníze.

Pak Samuelova matka chlapce pohřbila předčasně. "S lítostí Vám oznamuji, že dne 5. 8. 2020 vyhasly dva mladé životy. Opustil nás Samík Moulis a Leo Vrubl. Samíku, budeš nám moc chybět .Miluji tě," napsala Samuelova matka. Pak ovšem své jednání vysvětlila a obhajovala se tím, že je na dně. Bohužel její předtuchy se vyplnily.

Související články

Další články