Trendy tagy Extra Host (pořad) koronavirus Tvoje tvář má známý hlas 2020 finále MasterChef 2020

Nejnovější kauzy

Konec volného pohybu po Evropě! Uprchlíci vracejí do hry přísnou kontrolu hranic! Co nás čeká cestou k moři?

Řidiči kamionů nevědí, jak proti nelegálním uprchlíkům postupovat.
Zdroj: reprofoto france24.com
+ Další fotografie
Nelegální uprchlíci chtějí lepší život na Západě a Evropa neví, jak tomu zabránit. Místo toho se zpřísňují pravidla, která znepříjemní život obyčejným lidem, kteří jedou třeba na dovolenou. Vracejí se přísné kontroly na hranice. Doba volného pohybu osob po Evropské unii končí.

Za poslední týden mě dvakrát v Praze stavěli policisté. Chtěli vidět dvě věci – řidičák a kufr. Nezajímalo je, zda jsem pil, zda mám lékárničku, zda mám v pořádku techničák. Zajímal je jen můj kufr. Když zjistili, že v autě vezu jen starou deku, popřáli mi hezký večer a jel jsem dál.

Co v mém autě hledali? Jistotu nemám, ale mám pocit, že hledali osoby. Běžence. A také mám pocit, že podobné kontroly probíhají po celé Evropě. Policisté zkoumají vlaky, silniční trasy, autobusy. Snaží se zabránit obrovskému přílivu nelegálních imigrantů.

Prázdniny jsou za rohem, drtivá většina lidí pojede někam na dovolenou. Všichni musí počítat s tím, že myšlenka volného pohybu osob po Evropské unii právě skončila.

Naopak se vracejí důkladné kontroly hraničních přechodů. Německo například uvažuje, že zavede zpět ostrahu hraničních přechodů v režimu, jaký známe z doby před rokem 1989.

Podobně uvažuje Rakousko, Slovensko, Maďarsko i Česko… Na hranice se vrátí důkladné kontroly, šílené kolony i dlouhé čekací doby.

Až vyrazíte autem do Chorvatska a nebo na francouzskou Riviéru, tak si na tento článek vzpomenete.

Související články

Další články