Trendy tagy Simona Krainová očkování Covid Výměna manželek 2021 Extra Host (pořad)

Nejnovější kauzy

Konec vojenské tradice: Amerika vydala zákaz tetování svých vojáků, nevypadají totiž jako podle příručky!

Pentagon zakázal viditelné tetování na předloktích a na krku. Pohlavárům
vadí, že vojáci nezachovávají uniformitu.
Zdroj: Profimedia.cz

Jak poznáte správného mariňáka? Vypadá skoro jako Vladimír Franz, až na to, že vás dokáže na rozdíl od neúspěšného kandidáta na prezidenta rozmáčknout holýma rukama. Ale s tím je teď konec. Ne se zabíjením, nýbrž s tetováním.

Důstojnické hlavy v Pentagonu se pěkně namíchly, protože při pohledu na seřazený vojenský šik se jim z modrého inkoustu na kůži zatmívá před očima, a vydali jasný zákaz tetování vojáků na viditelných místech. Muži totiž podle nich nevypadají jako uniformní vojáci, ale jako kolotočáři.

Za dva měsíce začne platit pro americké rekruty přísné pravidlo – tetování ano, ale nesmí být na předloktí, krku a na lýtkách. Kdo tohle nařízení poruší, bude si muset kérku nechat na vlastní náklady odstranit. A to bude platit i pro případ, že si nechají vojáci na těla tetovat vulgarity.

Nějak netušíme, jak se bude zkoumat, zda pilot helikoptéry nemá na břišních svalech vytetováno slovo penis, ale asi na ně budou bonzovat vojenští lékaři. Pro většinu vojáků je tenhle přísný zákaz hořká pilule, protože spousta z nich používá tetování jako svou značku.

Na viditelných místech, rozumějte právě těch, která jsou nyní zakázána, mají vytetovány symboly ze svých misí. Normální člověk tomu sice nerozumí, ale oni se podle nich nejen poznají, ale hlavně identifikují, kam kdo patří.

Vojenské tetování patří k misi stejně jako výstroj a výzbroj, někteří ho berou opravdu vážně. Nedávno jsme tu měli článek o válečném veteránovi Alexovi Minském, který sice přišel v Afghánistánu o nohu, ale po propuštění ze služby se stal modelem. A jeho tetování, která nasbíral za služby, jsou jeho poznávacím znamením. Dneska by to musel všechno sundat.

Související články

Další články