Trendy tagy Speciál: Hubněte s námi válka na Ukrajině MasterChef Česko 2022 komunální volby 2022

Konec týdne vás potěší: Mráz a sníh vystřídají příjemné teploty

Konec týdne vás potěší: Mráz a sníh vystřídají příjemné teploty
Zdroj: pixabay.com
Předpověď počasí
V poslední době je to s počasím jako na houpačce. Už to pomalu vypadalo, že babí léto je pryč. Příjemné teploty vystřídaly mlhy, mráz a v ve vyšších polohách dokonce první sníh. Začátek týdne ještě nebude nic moc. V noci mohou teploty klesnout až pod nulu. Ke konci týdne se ale oteplí a ve dne můžeme očekávat až 15 °C.

Ještě minulý týden jsme si mohli užívat příjemný podzim. O víkendu Česko zasáhla studená fronta a slunečné dny vystřídala mlha a mráz. V sobotu se nechali meteorologové slyšet, že ve vyšších polohách nasněžil první sníh.

Začátek týdne bude ještě sychravý a mohou se objevit sněhové srážky. Meteorologové varují, že špatné počasí by mělo přetrvávat do středy. "Během úterý a ve středu se očekává trvalejší déšť, který bude zejména v polohách nad 400 m přecházet v déšť se sněhem a sněžení, při kterém se bude vytvářet nová sněhová pokrývka," varují meteorologové z ČHMÚ.

Ve čtvrtek očekávejme zataženo až oblačno, zpočátku místy, během dne jen ojediněle, déšť nebo déšť se sněhem, v Čechách a na Českomoravské vrchovině nad 400 m i sněžení. Nejnižší noční teploty +1 až -3 °C. Nejvyšší denní teploty 2 až 6 °C, na východě až 8 °C.

V pátek bude zataženo až oblačno, ojediněle déšť nebo mrholení. Ojediněle mlhy. Nejnižší noční teploty 6 až 2 °C, na jihozápadě až -1 °C. Nejvyšší denní teploty 6 až 15 °C, na jihozápadě kolem 4 °C.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy