Trendy
válka na Ukrajině Výměna manželek 2024 MS v hokeji 2024 Survivor 2024 - aktuálně

Konec teroru pro Agátu: Prachař i Soukup budou platit stejnou částku a ona může volně dýchat

+ Dalších 143 fotografií

Agáta Hanychová má za sebou pořádně napínavý týden. Zatímco v úterý proběhl soud s jejím exmanželem Jakubem Prachařem o výši výživného na dceru Miu, ve středu zasedla v soudní síni s otcem nejmladší dcerky Rozárky, bývalým majitelem TV Barrandov Jaromírem Soukupem. Teď si může influencerka konečně oddechnout. Podle informací, které získala redakce eXtra.cz přímo v soudní síni, bude Agátě umožněno vycestovat s Rozárkou do zahraničí a alimenty byly pro Soukupa vyměřeny ve stejné výši, jako na svou dceru platí Prachař. 

Konečně úleva

Influencerka Agáta Hanychová si konečně může zhluboka vydechnout. Nepříjemné soudní tahanice s tatínky svých dvou dcer, hercem Jakubem Prachařem a podnikatelem Jaromírem Soukupem, jsou konečně u konce a s jejich výsledky je trojnásobná maminka spokojená.

Zatímco soud o výši alimentů pro prostřední dceru Miu proběhl mezi Agátou a Prachařem v úterý 14. května, hned ve středu oblíbenou influencerku čekalo další stání, tentokrát ale s otcem roční dcery Rozárky Jaromírem Soukupem, kde nechyběl ani tým redakce eXtra.cz

Soud Agáty a Soukupa:


Ačkoliv měla Hanychová nervy na pochodu, z rozhodnutí soudů se jí konečně ulevilo, v mnoha ohledech padl verdikt v její prospěch. Oběma rodičům sice roční holčička zůstává ve střídavé péči, vše se změní ve chvíli státních svátků a letních prázdnin. Tehdy bude holčička v péči otce každý sudý rok od 1. 7. do 15. 7. a od 15. 8. do 31. 8. Co se týče Vánoc, tak Rozárka bude u Soukupa každý sudý rok, tím pádem bude letošní svátky trávit Agáta bez nejmladší dcerky.

U otce bude každý lichý týden v roce vždy od středečních 9:30 ráno do čtvrtečních 19:00. Dále pak každý sudý týden v roce od pátku od 9:30 do neděle 19:00. Předání a odevzdání dítěte proběhne vždy v bydlišti matky dítěte. Od začátku září se to pak mění a v péči otce tak bude Rozárka každý sudý týden v roce od pátku 9:30 do pondělí 19:00 a každý lichý týden v roce od středy 9:30 do pátku 9:30.


Může vycestovat

Agáta Hanychová, stejně jako Jaromír Soukup, bude moci s Rozárkou vycestovat za hranice České republiky, a to na dobu nepřesahující dobu 15 dnů.

Došlo i na ožehavé téma zveřejňování fotek dítěte. "Otec i matka jsou povinni zdržet se zveřejňování obrazových, zvukových i zvukově obrazových záznamů nezletilé. Obrazových, zvukových a zvukově obrazových záznamů zachycujících podobu nebo projevy nezletilé umožňující její ztotožnění," uvedla mimo jiné soudkyně.

Výše výživného na Rozárku se shoduje s penězi, které bude platit Jakub Prachař na dceru Miu. Otec bude platit 25 tisíc korun měsíčně s tím, že 10 tisíc je k rukám matky a zbylá částka půjde na účet nezletilé.

„Já jsem hodně spokojená. Je to přesně tak, jak jsem chtěla,“ řekla eXtra.cz Agáta. Jsem ráda, že konečně můžu vzít děti k moři.“ Právě cesta k moři se stala kamenem úrazu minulého sporu s otcem Rozárky, kdy Soukup nemohl vydýchat, že by Agáta s dětmi jela na pár dní do Albánie.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy