Trendy tagy válka na Ukrajině Výměna manželek 2023 Petr Pavel tragédie v Mostě

Konec strkání tyčinek do nosu? V Německu chtějí dělat testy na covid přes oči

Konec strkání tyčinek do nosu? V Německu chtějí dělat testy na covid přes oči
Zdroj: Pixabay.com
Koronavirus

Testy na koronavirus se už dost možná nebudou muset dělat z nosu či ze slin. Němci totiž představili mobilní aplikaci, která rozpozná příznaky covidu z očí. Revoluční metoda si tak vystačí pouze s chytrým telefonem a je naprosto bezbolestná.

Testy na koronavirus nejsou pro mnohé lidi příjemné, obzvlášť pak ty, které se dělají pomocí výtěru z nosu. Tomu by ale mohl být brzo konec, jelikož mnichovská společnost Semic RF přišla s revoluční metodou. K rozpoznání nemoci by totiž postačila aplikace na chytrém mobilu.

Vše funguje tak, že si uživatel stáhne aplikaci do svého smartphonu, zaregistruje se v ní a následně si vyfotí obě oči. Fotografie následně přes aplikaci odešle na rozpoznání. Jedním z nejčastějších projevů koronaviru je totiž takzvaný syndrom růžového oka, tedy zánět spojivek.

Čeká se na schválení

Společnost Semic RF otestovala aplikaci na více než 70 tisících lidí, přičemž se může pyšnit úspěšností 95 procent. Podle výkonného ředitele německé firmy Wolfganga Grubera zvládne aplikace zpracovat až milion fotografií za sekundu. Mohlo by se tak jednat o průlomové řešení v oblasti testování na covid.

Aplikace už má testy úspěšně za sebou. Nyní tak prochází schvalovacím procesem u amerických úřadů. Ředitel německé společnosti věří, že by se v USA mohla aplikace začít používat už na konci května. Pravděpodobně se ale nestane, že by tento test využívaly vlády, jelikož je výhradně určen pro společnosti a komerční uživatele. Měsíční poplatek totiž činí v přepočtu téměř 12,5 tisíce korun.Souboj liliputů na Clash of the Stars: Malej Zmijozel hubne, Obr mluví o tiché vodě

Související články

Další články

Nejnovější kauzy