Trendy tagy Speciál: Hubněte s námi válka na Ukrajině MasterChef Česko 2022 komunální volby 2022

Konec soudů Vondráčkové a Plekance: O kolik milionů dolarů hokejista přišel

Lucie Vondráčková a Tomáš Plekanec
Zdroj: Showpix.cz
+ Dalších 12 fotografií
ANALÝZA
Lucie Vondráčková (39) a Tomáš Plekanec (36) se po loňském rozchodu stali nepřáteli na život a na smrt a potkávali se častěji u soudů než na „rodičácích“ kvůli dětem. Tomu je ale podle jejich společného prohlášení konec, prý se na všem dohodli a jediné, co chtějí, je klid a mír. Jenže kolik to bývalou hvězdu NHL stálo a kdo bude mít v péči děti?

„Po roce vzájemného odloučení jsme se společně dohodli na ukončení všech našich sporů. Naše děti nesmí trpět definitivním rozpadem našeho vztahu. Prosíme tak média o to, aby respektovala soukromí naše a našich dětí. Děkujeme za pochopení,“ stojí ve společném prohlášení stále ještě manželů podepsané jejich právními zástupci.

Vyjádření ale vyvolává spíš víc otázek, než aby dávalo nějaké odpovědi. Již delší dobu se ví, že v Kanadě probíhal zuřivý boj o to, jestli může rozvod probíhat tam (pak by Lucie měla nárok na část majetku manžela), nebo v ČR, kde ale platí předmanželská smlouva, takže by zpěvačka a herečka odešla s prázdnou. Také je jasné, že dvojice bojovala o to, jak to bude s péčí o děti, jestli je dostane jeden z nich do výhradní péče, nebo se budou střídat.

Bitva v Kanadě

To vše je nyní prý vyřešené. Jak to?

Po všech ostrých prohlášeních z obou stran si lze těžko představit, že by si dvojice jen tak najednou padla do náruče se slovy „co jsme si, to jsme si“.

Z Instagramu Lucie Vondráčkové (39) víme, že minulý týden trávila v Kanadě, kde podle všeho probíhal právě rozvodový soud. Plekanec ale určitě chyběl, proháněl se totiž na českých zimních stadionech. Pokud se tedy konala nějaká bitva advokátů, hokejový útočník se jí mohli zúčastnit leda zprostředkovaně přes kanadské advokáty.

Dohoda o penězích

Proč je tedy najednou konec? Nabízejí se dvě možnosti. Mohli se usmířit sami, Lucie by ale s dohodou s velkou pravděpodobností nesouhlasila bez toho, aby získala aspoň část z původně požadovaných 7 milionů kanadských dolarů (při dnešním kurzu 124 milionů korun). Dalo by se chápat, kdyby i druhá strana, unavená rokem vleklých a nákladných právních bitev (v Kanadě soudy stojí velký balík), nakonec usoudila, že zpěvačce přece jen něco dá.

Pokud by mělo jít o celou Lucií původně požadovanou cifru z tvrdě vybrusleného majetku Tomáše Plekance (36), zcela jistě by nekývl, ale s její částí by souhlasit mohl. O kolik jde (pokud to tak skutečně je)? O milion kanadských dolarů, dva či rovnou tři (a víc) neboli sedmnáct až 51 milionů českých korun?

To se nejspíš přesně nikdy nedozvíme, s prázdnou ale Vondráčková nejspíš opravdu neodešla. I když… Celou dobu tvrdila, že jí jde jen o dobro dětí, takže se manželé klidně také mohli domluvit na tom, že místo peněz pro ni hokejista předem zajistí syny do budoucna, například formou vložení dohodnuté částky do studijního fondu. To ale hokejista tak jako tak stejně nikdy nevylučoval, takže by jistě neměl problém na to kývnout.

Ticho

Smír podle nás mohl nastat také jedině po splnění další z podmínek, a sice té, že by Lucie Vondráčková přestala trvat na výhradní péči a souhlasila se „střídavkou“, kterou chtěl sportovec.

Jejich spor místo smíru ale mohl ukončit svým rozhodnutím také soudce či soudkyně v Kanadě, jenže to by se pak nespokojená strana mohla odvolávat „vo štok vejš“ a manželé by nejspíš žádné prohlášení nevydávali. S velkou pravděpodobností hraničící s jistotou jde tedy asi opravdu o jejich vzájemnou dohodu posvěcenou soudem.

Obě strany na doplňující dotazy odpovídají tichem. Kanadský soud ale již dříve zavázal manžele k tomu, aby se k ničemu nevyjadřovali, takže je možné, že i tentokrát mají nakázaného bobříka mlčení.

Marek Ztracený o synovi: Je to neřízená střela, pořád má něco zlomeného, maminka šílí

Související články

Další články

Nejnovější kauzy