Trendy tagy Jiří Menzel Extra Host (pořad) koronavirus Tvoje tvář má známý hlas 2020

Nejnovější kauzy

Konec snobského Špindlu a modelek se zlatým vázáním? Hoteliéři už mají dost Krkonoš plných celebrit a chtějí sem dostat obyčejné lidi

Hoteliéři se bouří, nechtějí už být zprofanovaným českým Aspenem.
Zdroj: Profimedia.cz

Bývalo to kdysi naše nejznámější středisko, kam se hrnuli lyžaři po stovkách, nejznámější je dodnes pořád, ale už z úplně jiného důvodu. Každou zimu se Špindlerův Mlýn promění ve výstavku lidí, kteří jsou slavní a kteří si myslí, že jsou slavní, kdejakých céčkových celebrit, které se promenují po zasněženém korzu a večer se nalívají vodkou s red bullem zdarma, sjezdovky zejí poloprázdnotou a místní raději nevystrčí nos, aby se nepřerazili o zlaté vázání Andrey Verešové.

Špindl dnes rovná se snobské drahé středisko a to chtějí změnit hlavně hoteliéři. Založili nové sdružení majitelů místních hotelů a penzionů, kteří se budou zasazovat o to, aby ceny dále nerostly, nejlépe aby zase klesly, a jejich cílem je přilákat zpět české lyžaře, kteří se při slovech „lyžování ve Špindlu“ mohutně zasmějí, sbalí overal a jedou do Rakouska nebo do Itálie.

Kde je pobyt vyjde nastejno nebo možná i levněji a nikoho nebudou otravovat vystavující se modelky.

Špindlu se říká český Aspen (protože na ten pravý české hvězdičky ani nemají) a to podle místních středisku hodně ubližuje. Ceny jsou napálené de vesmírných výšin, jednodenní skipas vás vyjde bezmála na 900 korun a skuteční lyžaři preferují zahraniční kvalitu před českou snobárnou. „Češi slyšeli, že do Špindlu jezdí Verešová, ale už nevědí, že se tu dá bydlet i za pět set korun za osobu a je tu spousta atrakcí, kterými může žít rodina celý týden: akvapark, bobová dráha či wellness v ceně ubytování,“ sděluje pro server iDnes spoluzakladatel sdružení nespokojených hoteliérů Jiří Novák.

Jenom Verešovou to ale nebude. V diskuzích o českém Aspenu se dočtete, co opravdu vadí. Není to jen přítomnost nějakých modelek a Topolánka juniora a podobné zlaté mládeže, která si Špindl uzurpuje pro své uzavřené večírky, ale hlavně služby, které se s těmi zahraničními dle diskutujících nedají srovnat. Zdá se, že slavný Špindl si pod sebou dlouhodobě řeže větev právě tím, jak se snaží být světový. Východisko je v nedohlednu. Vyhnat z něj „celebrity“ znamená přijít o zisk, zlevňovat se zase nechce některým provozovatelům. Boj o českého zákazníka na českých horách je v tomto případě asi definitivně vyřešen.

Související články

Další články