Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Horoskop Zábava Výměna manželek Seriál Most!

Nejnovější kauzy

KONEC! Sama to položila, ale odchod Borhyové nečekali ani kolegové!

Lucie po boku své maminky Aleny. Ta byla nucena rezignovat na svou funkci.
+ Další 2 fotografie
Maminka Lucie Borhyové, která na Zastupitelstvu Prahy 8 vykonávala funkci místostarostky, dostala záludný dotaz: Kde bydlí? Alena Borhyová (ANO) pak nebyla schopná rychle odpovědět a vzala si čas na rozmyšlenou. A tak pro ni začaly obrovské politické problémy. Opoziční ODS v Praze 8 začala na Borhyovou tlačit, aby rezignovala, když fixluje s místem bydliště. Borhyová nakonec na funkci sama rezignovala.

Maminka Lucie Borhyové (38) Alena Borhyová (ANO) nebyla schopná na jednání zastupitelstva odpovědět, kde bydlí. Před týdnem slíbila, že odpověď dodá písemně časem.

Na případ na Facebooku upozornili Ondřej Gros a Josef Slobodník. „Tak jsem se na Zastupitelstvu Prahy 8 dozvěděl, že místostarostka paní Borhyová neví, kde má trvalé bydliště. Ona neví, jestli bydlí na Praze 8, nebo ne? Odpověď prý dodá písemně. To se dneska bavím,“ napsal před týdnem Slobodník.

ODS začala tlačit na rezignaci. Alena Borhyová nakonec tlak vzdala a odstoupila sama.

„Paní místostarostka končí. Nic jiného jí nezbývalo, žádná zákonná obrana totiž neexistuje, Chabry nejsou z hlediska samosprávy Praha 8 a to paní Borhyová velmi dobře ví. Inu, proto se tak rychle přihlásila do Libně a před volbami měla bydliště ve Služské. Rád bych uzavřel její působení aspoň trochu pozitivně, ale nemohu jaksi nic najít. Loni byl průšvih s přetiskem Osmičky, pak čelila tlaku na odvolání pro neschopnost a nyní odchází – pozitivní je, že sama složí mandát. Pro mne je symbolem týmu profíků z ANO – neumí to, nerozumí tomu, ale o to radostněji město ničí. Sbohem, paní Borhyová, a příště kandidujte v Chabrech, kde opravdu bydlíte,“ komentoval odchod Ondřej Gros (ODS).

Co k celé kauze říká sama Alena Borhyová? „Celý život bydlím na Praze 8. Jsem rodačka z Libně, na Praze 8 jsem vychovala obě své děti, a to, že jsem byla zvolena zastupitelkou, byl pro mě velký životní úspěch a stal se závazkem dělat to nejlepší pro své spoluobčany a pro městskou část, se kterou je celý můj život svázaný a ve které jsem doma. Kéž by se dalo říci to samé o všech zastupitelích. Od přijetí mandátu jsem pod neustálým tlakem a pokusy o diskreditaci ze strany opozice. I nyní se snaží pošpinit mé jméno různými hanlivými vyjádřeními v médiích. Nijak jsem se nevzdálila svým voličům a nevidím v tom nic nezákonného – navíc i z toho hlediska, že městská část Dolní Chabry má přenesenou působnost. To znamená, že to je rozšířené území Prahy 8. Dolní Chabry mají v Praze 8 stavební úřad, matriku a tak dále. I v občanském průkazu mám napsáno Praha 8,“ uvedla matka Lucie Borhyové (38) ke své kauze.

Celé vyjádření Aleny Borhyové najdete ZDE.

Mohlo by vás zajímat

Další články