Trendy tagy Speciál: Hubněte s námi válka na Ukrajině Prezidentské volby 2023 Výměna manželek 2023

Konec respirátorů ve třídách: Vláda je zruší i ve zbývajících třech krajích

První školní den je tady!
Zdroj: Profimedia
Koronavirus

Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (34) uvedl, že by se nošení respirátorů ve školách mohlo konečně vyhnout i třem zbývajícím krajům, kde je zatím povinné. O respirátorech ve školách v Libereckém, Zlínském a Jihočeském kraji bude vláda hlasovat v pondělí.

Respirátory musí děti nosit do školy ve třech krajích

Školáci a učitelé v Libereckém, Zlínském a Jihočeském kraji zřejmě nebudou muset mít respirátory při výuce ve třídách. Řekl to dnes ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (34) v Ústí nad Labem, kde se nechal ve velkokapacitním centru očkovat. Rozhodovat o tom bude v pondělí vláda.

Povinnost nosit respirátory při vyučování neplatí od úterý v celé České republice s výjimkou tří výše uvedených krajů.

Vojtěch zruší respirátory v pondělí

Zlínský, Jihočeský a Liberecký kraj byly jedinými kraji, kde bylo takzvané incidenční číslo, tedy počet nakažených za uplynulý týden v přepočtu na 100 tisíc obyvatel, nad hodnotou 30. Nyní tato hodnota klesla pod 25.

"Pravděpodobně k tomu dojde zítra (v pondělí), že už i v těchto krajích tuto povinnost zrušíme, protože ve všech těchto krajích se situace zlepšuje," uvedl ministr Vojtěch.

Pokud data za pondělí podle Vojtěcha ukážou, že trend poklesu hodnoty pokračuje, nebudou muset žáci od úterý nosit respirátory ani ve zbývajících třech krajích.

Burešová a Forejt podobu nezapřou: Fanoušci si spletli Evu s Přemkem

Související články

Další články

Nejnovější kauzy