Trendy tagy Čauky lidi MasterChef Česko 2021 SuperStar 2021 Svatba na první pohled 2021

Nejnovější kauzy

Konec respirátorů, nebo ještě ne? Vojtěch naznačil, kdy bychom je mohli sundat

Zdroj: profimedia
Vládní opatření

Respirátory zřejmě ještě nějakou dobu nesundáme. Alespoň to naznačil ministr zdravotnictví Adam Vojtěch, který ve vysílání CNN Prima NEWS uvedl, že jejich nošení považuje za zásadní protiepidemické opatření. Nejdříve by se vláda mohla bavit o sundávání v září, až se ukáže, že očkování chrání před nárůstem koronaviru. 

Současný ministr zdravotnictví Adam Vojtěch uvedl, že letošní léto je jiné než to předešlé, protože máme více zkušeností. „Navíc je tu proočkovanost a kolektivní imunita, byť ještě nejsme v cílové pásce. Na druhou stranu víme, že situace po létě se v loňském roce zhoršila,” uvedl Vojtěch ve vysílání CNN Prima NEWS.

Dodal, že momentálně není důvod se znepokojovat, ale máme vyčkat na září. Až v tu dobu se totiž doopravdy ukáže, jestli se situace zlepší nebo zhorší.Obrovsky se těším na dobu, kdy už nebudeme muset řešit covid. Občas to může v médiích vypadat, že opatření děláme s nějakou zálibou, ale ujišťuji vás, že to tak není. Ministerstvo je více než rok vytíženo covidovou agendou,” uvedl.

Roušky dolů? Možná v září

Zatím stále nemůže určit, kdy se respirátory sundají. „Je to otázka, kterou nikdo stoprocentně nedokáže zodpovědět, ale myslím si, že bychom měli počkat do září. Budeme vycházet i ze zkušeností z loňského roku, kdy se v této době lámal chleba a my jsme viděli, jak se situace mění,” dodal Vojtěch.

Podle Vojtěcha záleží na tom, jestli proočkovanost ochrání populaci před razantním nástupem koronaviru. Až poté přijde na řadu otázka ohledně sundávání respirátorů.

Související články

Další články