Pojmy jako sadomasochismus a sexuální fetišismus jsou v naší společnosti stále ještě trochu tabu, ačkoli se týkají většího procenta populace, než se může zdát.

Rozhodně není třeba se za svoje sexuální choutky stydět, zvláště ne nyní, když nizozemští vědci z Univerzity v Tilburgu zjistili, že lidé milující svazování, bičíky, podpatky atd. jsou psychicky vyrovnanější než lidé, kteří v sobě své vášně potlačují a věnují se standardnějším sexuálním aktivitám. Nejsou tolik neurotičtí a nepodléhají tolik chmurám.

„Také je to tím, že osoby milující netradiční sex jsou mnohem extrovertnější, otevřenější a méně neurotické,“ tvrdí doktor Andreas Wismeijer z Univerzity v Tilburgu.

Výzkum se prováděl na skupině dospělých lidí. Tito lidé prošli testy osobnosti, citlivosti vůči odmítnutí či připoutání ve vztahu. Dvě třetiny testovaných provozovaly fetišistický sex, třetina s takovými praktikami neměla žádné zkušenosti.

„Osoby ze skupiny BDSM byly otevřenější vůči novým zážitkům, vstřícnější a pečlivější. Také byly méně neurotické a trpěly méně úzkostmi,“ tvrdí Wismeijer.

Buďte proto lehce úchylní, budete tak šťastní. Hihi.