Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Hana Krampolová koronavirus Extra Host (pořad) Počasí

Nejnovější kauzy

Konec ochucených cigaret v Česku: Zapomeňte na klasické mentolky, sáhněte po moderních alternativách

Konec ochucených cigaret
20. května zmizí z pultů českých trafik mentolové cigarety. Jedná se o reakci na novou legislativu, která uzavře kruh stahování ochuceného cigaretového tabáku z prodeje úplně. Na změnu reagují přední tabákové společnosti s předstihem. Zákaz se totiž zatím nedotýká veškerého sortimentu alternativních tabákových produktů, a tak prozatím ponechává stranou veškeré elektronické cigarety, nahřívaný tabák či nikotinové sáčky.

Kompletní sortiment

Jedním z velkých výrobců, kterému se podařilo dosáhnout určité jedinečnosti je British American Tobacco, která jako první firma na českém trhu zkompletovala své portfolio tabákových alternativ. Po zařízení na zahřívání tabáku glo, díky němuž lze užívat chutě mentolu v click náplních a po beztabákové variaci skandinávského snusu v podobě nikotinových sáčků LYFT, přichází nyní s další novinkou – elektronickou cigaretou Vype ePen 3. Ta funguje na principu zahřívání tekutiny, čímž vzniká pára, která se vdechuje. Patří mezi produkty s uzavřeným systémem, do kterých se tekutina (e-liquid) nedolévá, ale uzavřená náplň se zasune a po využívání nebo při výměně se jednoduše lehkým zatlačením vytáhne. Právě tento systém má uživatelům přinést nejen komfort při používání, ale chránit i jejich bezpečnost.

Nabídka příchutí

Na českém trhu jsou náplně do Vype ePen 3 dostupné v sedmi chuťových variantách. Nechybí příchutě máty, vanilky, tabáku, manga, či lesních plodů. Všechny ingredience používané v náplních pro Vype prošly detailním zkoumáním týmem toxikologů a byly certifikovány pro použití v elektronické cigaretě, tedy k tzv. vapování.

Obliba moderních alternativ roste

Do jaké míry si novinkové produkty s příchutí mentolu stávající uživatelé klasických cigaret oblíbí, ukáže čas. Vycházíme-li ale ze statistik, které potvrzují oblíbenost mentolových cigaret u českých kuřáků, mají velkou šanci na trhu uspět. Už teď se stačí dívat kolem sebe na ulicích a vidíte, že málokdo drží v ruce konvenční cigaretu, ale většina lidí přechází na její modernější a potenciálně zdravější alternativu.

Související články

Další články