Trendy tagy Čauky lidi Hubnete s nami Like House Tomáš z Brna

Nejnovější kauzy

Konec nadějí nejen pro Schicka! EURO 2020 nebude. Kdy uvidíme fotbal?

Zdroj: Instagram
+ Další 2 fotografie
fotbal nebude
UEFA rozhodla, fotbalový šampionát je zrušený. Za rok nás čeká EURO 2021. Zachování původního modelu? Odklad na prosinec? Přesun šampionátu do Ruska? Ne, ani jedna z variant neuspěla. Letošní fotbalové mistrovství Evropy se ruší a bude se hrát v roce 2021.

Měl to být svátek fotbalu. Fotbalové EURO se mělo hrát poprvé ve dvanácti různých zemích, navíc s 24 týmy. U toho všeho měli být i čeští fotbalisté. Souček a spol. do základní skupiny vyfasovali vicemistry světa z Chorvatska i našlapané Angličany, s nimiž je čekala další bitva ve Wembley.

Celou situaci ohledně koronaviru sledujte zde.

To všechno bylo naplánováno už na letošní léto. Jenže tím, jak světem, a především Evropou, postupuje koronavirus, bylo stále více jisté, že se letos v červnu nezačne. Úvodní duel mezi Italy a Turky, který se měl odehrát 12. června v Římě, už se jevil jako utopie. A dnes padlo definitivní rozhodnutí.

Nové EURO? 11.6. až 11.7. 2021

Mezinárodní fotbalová unie UEFA na úterý svolala videokonferenci, na kterou pozvala zástupce všech svých 55 členských zemí. A jak jako první avizoval twitterový účet fotbalového svazu z Norska, tak na ní padlo očekávané rozhodnutí – EURO se přesunulo na rok 2021. Konat by se mělo od 11. června do 11. července.

Související články

Další články